Akıllı bebek bezi üretildi

Bezin ıslaklığını tespit edip telefon uygulaması üzerinden ebeveynlere ileten akıllı bebek bezi geliştirildi.

Haber Özeti

Tam Sürüm

Bebeklerin uyku düzenini gözlemleyen ve idrar yaptıkları anları takip eden akıllı bebek bezi geliştirildi. Lumi adı verilen bu yeni akıllı bebek bezi, Pampers (Türkiye’deki adı Prima) tarafından satılacak. Akıllı bezin içinde bir adet kablosuz monitör görevi gören Logitech kamera ve verileri kaydeden bir uygulama var.

Her bir aktivite sensörü, bezin üzerindeki cırt cırt bantlı kısma kolayca yapışıyor ve kullanım ömrü üç ay civarında. Sensörler, bezin dış kısmındaki mavi ıslaklık şeridinin ne kadar ıslak olduğunu tespit ediyor. Daha sonra sensör, aldığı veriyi uygulamaya gönderiyor. Ebeveynler uygulamaya bebeklerinin beslenme saatlerini, zaman içinde bebeğin rutinlerinin nasıl değiştiğini daha iyi anlamak için önemli bilgileri vs. kaydedebiliyor. Yüksek çözünürlüklü ve geniş açılı bir kamera olan Logitech kamerasında gece görüşü ve iki yönlü ses özelliği var. Böylece ebeveynler bebeklerini her an takip edebiliyor. Lumi, oda sıcaklığını ve nem oranını da ölçebiliyor.

Sonbaharda ABD’de satılmaya başlanacak Lumi akıllı bebek bezi, kısa bir süre sonra Birleşik Krallık’ta piyasaya sürülecek. Bu yeni nesil bebek bezinin fiyatı henüz açıklanmasa da sıradan bebek bezlerinin fiyatından çok farklı olmayacağı belirtildi.

Kaynak: Design Boom

Bebeklerin uyku düzenini gözlemleyen ve idrar yaptıkları anları takip eden akıllı bebek bezi geliştirildi. Lumi adı verilen bu yeni akıllı bebek bezinin içinde bir adet kablosuz monitör görevi gören Logitech kamera ve verileri kaydeden bir uygulama var. Her bir aktivite sensörü, bezin üzerindeki cırt cırt bantlı kısma kolayca yapışıyor ve kullanım ömrü üç ay civarında. Sensörler, bezin dış kısmındaki mavi ıslaklık şeridinin ne kadar ıslak olduğunu tespit ediyor. Alınan veriler uygulamaya gönderiliyor. Yüksek çözünürlüklü ve geniş açılı bir kamera olan Logitech kamerasında gece görüşü ve iki yönlü ses özelliği var. Böylece ebeveynler bebeklerini her an takip edebiliyor. ABD'de sonbaharda satışa çıkacak akıllı bebek bezinin fiyatının sıradan bebek bezlerinden çok farklı olmayacağı belirtildi.

Yorum Ekle

Yorum yazmak için tıklayın

Yorumunuz:

e-Bülten Aboneliği