Air France kabin içinde VR deneyimi yaşatacak

Air France, yolcuların ‘iki ve üç boyutlu filmlerin keyfini çıkarabilmelerini’ sağlayan sanal gerçeklik(VR) ekipmanı kullanmaya başladı.

Haber Özeti

Tam Sürüm

Air France, yolcuların ‘iki ve üç boyutlu filmlerin keyfini çıkarabilmelerini’ sağlayan sanal gerçeklik(VR) ekipmanı kullanmaya başladı. İlk deneme Paris Charles de Gaulle ve St. Martin arasındaki A340 seferleri üzerinde gerçekleşti. Uçakta 4 VR takımı, 40 film ve dizi vardı. San Francisco merkezli girişim Skylights ile ortaklaşa yürütülen testin Air France için ‘değerli bir öğrenme deneyimi sunacağı, orijinal ve yenilikçi çözümlerle müşteri deneyiminin geliştirilmesinin önemini göstereceği’ düşünülüyor. Skylights, takımın HD çözünürlükteki bir ekranda ‘sinema görüşü’ sunduğunu belirtti.

Skylights’ın web sitesine göre şirket ayrıca, hızlı tren servisi TGV Fransa-İtalya ile birinci sınıf tren yolculuklarında da bu setlerin kullanılması için ortaklık kurdu. Skylights, 2015 yılında eski Air France Yöneticisi ve Pilotu David Dicko ve bir VR meraklısı Florent Bolzinger tarafından kurulmuştu. Air France, devam etmekte olan deneme süresinin ardından, yeni sistemi ‘diğer uçuşlarda da deneyebileceklerini’ açıkladı.

Kaynak: Business Traveller

Air France, yolcuların ‘iki ve üç boyutlu filmlerin keyfini çıkarabilmelerini’ sağlayan sanal gerçeklik(VR) ekipmanı kullanmaya başladı. İlk deneme Paris Charles de Gaulle ve St. Martin arasındaki A340 seferleri üzerinde gerçekleşti. Uçakta 4 VR takımı, 40 film ve dizi vardı. San Francisco merkezli girişim Skylights ile ortaklaşa yürütülen testin Air France için ‘değerli bir öğrenme deneyimi sunacağı, orijinal ve yenilikçi çözümlerle müşteri deneyiminin geliştirilmesinin önemini göstereceği’ düşünülüyor.

Yorum Ekle

Yorum yazmak için tıklayın

Yorumunuz:

e-Bülten Aboneliği