Adidas yeni bir açık platform üstünde çalışıyor

Adidas, müşterilerine daha kişisel deneyimler sunmak için içeriklerini ve deneyimini üçüncü parti cihazlara açmaya hazırlanıyor.

Haber Özeti

Tam Sürüm

Fitness uygulaması Runtastic’i satın almak, Adidas’ın fitness teknolojisi çalışmalarını geliştirmek için büyük katkı sağladı. Ayrıca 238 milyon Dolar’lık satın alma işlemi Adidas’a, Runtastic’in 100 milyonun üzerinde kullanıcısına ulaşma imkanı verdi. 2015’te gerçekleşen işlemin ardından Adidas, Runtastic’i iş stratejisinin daha büyük bir parçası haline getirdi. Geçtiğimiz ay şirket, sağlık ve fitness ürünleri sunan MiCoach adlı platformunu kapatacağını açıkladı. Bu boşluk, Runtastic’in ekosistemi ile doldurulacak. Bir sonraki adım ise daha fazla kişiselleştirilmiş deneyim üretmek olacak.

Adidas Dijital Sporlar Müdürü Stacey Burr “Konu sadece kendi başına çalışabilen bir Adidas ekosistemi donanımı geliştirmek değil. Bazı içeriklerimizi ve bilgilerimizi üçüncü parti cihazlara da açacağız ve daha çok bir açık platform yaratarak başkalarının cihazlarına da ulaşacağız.” dedi. Burr hedefin fitness deneyimlerini bireylere özel olarak tasarlamak olduğunu söyledi. Sonuçta herkes spor yapmaya aynı şekilde yaklaşmıyor.

Burr “Herkesin dahil olduğu ve aynı şekilde hareket ettiği tekil deneyimler oluşturmakla ilgilenmiyoruz.” şeklinde konuştu. Bu yeni ürünlerin ne zaman geleceği ya da bunların arasında bir uygulama ya da giyilebilir teknoloji ürünü olup olmadığı henüz belli değil. Burr ürünlerin ‘yolda’ olduğunu söylüyor.

Kaynak: Engadget

Fitness uygulaması Runtastic'i satın almak, Adidas'ın fitness teknolojisi çalışmalarını geliştirmek için büyük katkı sağladı. Ayrıca 238 milyon Dolar'lık satın alma işlemi Adidas'a, Runtastic'in 100 milyonun üzerinde kullanıcısına ulaşma imkanı verdi. Adidas Dijital Sporlar Müdürü Stacey Burr "Konu sadece kendi başına çalışabilen bir Adidas ekosistemi donanımı geliştirmek değil. Bazı içeriklerimizi ve bilgilerimizi üçüncü parti cihazlara da açacağız ve daha çok bir açık platform yaratarak başkalarının cihazlarına da ulaşacağız." dedi. Burr hedefin fitness deneyimlerini bireylere özel olarak tasarlamak olduğunu söyledi.

Yorum Ekle

Yorum yazmak için tıklayın

Yorumunuz:

e-Bülten Aboneliği