4 yeni Avatar filmi geliyor

Avatar filmiyle büyük başarı yakalayan James Cameron, önümüzdeki dönemde dört yeni filmle seriye devam edeceğini açıkladı.

Haber Özeti

Tam Sürüm

Geçtiğimiz perşembe Las Vegas’ta düzenlenen sinema festivali CinemaCon‘da sahne alan Amerikan Fox televizyonu, sunumunu sürpriz bir konukla bitirdi. Sunumun sonunda sahne alan Titanik, Terminatör ve Avatar filmlerinin yönetmeni James Cameron, yayınlandığı dönemde büyük ses getiren ancak sonrasında pek konuşulmayan Avatar filmi için 4 adet devam filmi çekeceğini açıkladı.

“Dev bir sinematik sürecin içine girmeye karar verdik” diyen deneyimli yönetmen, daha önce üç devam filmi çekmeyi planladığını ancak bunun kısıtlayıcı olduğunu ifade etti. “Sanat ürünümüz için limitleri aşmak için yola koyulduk ve hikayenin tamamını anlatmak için daha fazla bölüme ihtiyacımız olduğuna karar verdik” diyen Cameron yeni filmlerin kendi başına da izlenebileceğini ancak birlikte bir destan oluşturacağını belirtti.

İlk film 2018’de

Cameron ilk devam filmi Avatar 2’yi 2018’in sonuna yetiştirmeyi planlıyor. Diğer filmlerin ise 2020, 2022 ve 2023’te gösterime girmesi amaçlanıyor. Geçtiğimiz bir kaç yılı dört üst düzey senaryo yazarı ile geçirdiğini anlatan Cameron bu dönemde Avatar’ı daha ileriye taşıdıklarını; yeni karakterler, yaratıklar, ortamlar ve kültürler yarattıklarını ifade etti.

Şimdiye dek oluşturdukları hikayenin tamamen hayal gücünün bir ürünü olduğunu ve ilk filmin çok çok ötesinde olduğunu belirten ünlü yönetmen, “Kesinlikle efsane bir seri olacak” şeklinde konuştu.

2009’da yayınlanan ilk film dünya çapında 2.8 milyar dolarlık hasılat elde ederek kendinden önceki bütün rekorları kırmıştı. Filmin başarısının en önemli sebeplerinden birisi de o dönemde 3D teknolojisini etkili bir şekilde kullanabilen başka çok fazla film olmamasıydı. Avatar kullandığı görsel teknolojiler anlamında hala en iyi örnekler arasında.

Seyircilerin sinema salonunda yaşayacakları deneyim hakkında da konuşan Cameron, “Bu endüstrinin dünya üzerinde ürettiği en büyük gösteriyi hazırlamaya devam edeceğiz. Bizim işimiz bu” diye konuştu.

Konuşmasının sonunda, Sean Parker’ın The Screening Room adlı evde sinema filmi izleme projesine de tepki gösteren Cameron “Bence sinema filmlerinin çıkış tarihinde kesinlikle sadece sinema salonlarında gösterilmesi gerekir” dedi.

Yönetmen James Cameron, önümüzdeki dönemde dört yeni Avatar filmi çekmeyi planladığını açıkladı. Dört farklı senaryo yazarıyla çalıştığını belirten Cameron, yeni filmlerde pek çok yeni karakter, yaratık, ortam ve kültür olacağının ipucunu verdi.

1 Yorum

Yorum yazmak için tıklayın

Yorumunuz:

e-Bülten Aboneliği