“4 ay sonra Ay mekiği hazır”

Twitter'dan kendisine yöneltilen bir soruyu yanıtlayan Elon Musk, şirketinin Falcon Heavy adlı dev roketini önümüzdeki aylarda fırlatacağını açıkladı.

Haber Özeti

Tam Sürüm

Elon Musk’ın uzay şirketi SpaceX önümüzdeki aylarda dönüm noktası olarak adlandırılabilecek bazı etkinlikler gerçekleştirecek. Twitter’dan kendisine yöneltilen bir soruyu yanıtlayan Elon Musk, şirketinin Falcon Heavy adlı dev roketini önümüzdeki aylarda fırlatacağını açıkladı. Falcon Heavy’nin bir gün insanları Ay’a götürmesi hedefleniyor.

Musk, yazdığı tweet’te tüm Falcon Heavy çekirdeklerinin 2-3 ay içerisinde Cape Canaveral Havacılık İstasyonu’nda olacağını ve fırlatmanın da bir ay sonra gerçekleşeceğini söyledi. Yani en fazla 4 ay içinde, yazın sonuna doğru, Falcon Heavy roketi fırlatılmış olacak.

Dünyadaki en güçlü roket olması hedeflenen Falcon Heavy, 54 ton ağırlığında yükü uzaya gönderme kapasitesine sahip. Roketin ilk uzay turistlerini 2018 yılında Ay’a götürmesi bekleniyor. Yolculuğun toplamda altı ila yedi gün sürmesi bekleniyor.

Falcon Heavy ayrıca SpaceX’in 2025’te Mars’a gerçekleştirmeyi planladığı merakla beklenen uçuşunda da kullanılacak.

Kaynak: Futurism

Elon Musk'ın uzay şirketi SpaceX önümüzdeki aylarda dönüm noktası olarak adlandırılabilecek bir etkinlik gerçekleştirecek. Twitter'dan kendisine yöneltilen bir soruyu yanıtlayan Elon Musk, şirketinin Falcon Heavy adlı dev roketini önümüzdeki aylarda fırlatacağını açıkladı. Falcon Heavy'nin bir gün insanları Ay'a götürmesi hedefleniyor.

Yorum Ekle

Yorum yazmak için tıklayın

Yorumunuz:

e-Bülten Aboneliği