200 kişi bir araya gelip Minecraft’ta Starbucks inşa etti

İnternette RTGame adıyla tanınan Daniel Condren, takipçilerinden 200 kişiyle aynı Minecraft sunucusunda buluşarak devasa bir Starbucks inşa etti.

Haber Özeti

Tam Sürüm

Dünya genelinde 176 milyondan fazla satılan Minecraft, tüm zamanların en çok satan video oyunu olma unvanına sahip. 2011 yılında çıkan oyunda, blokları kullanarak istediğiniz gibi bir dünya inşa ediyorsunuz. Oyun sektörü her geçen gün büyüdükçe, oyun severler de Twitch gibi canlı görüntü akışı platformları sayesinde modern ünlüler haline geliyor. Ortaya da topluca oyun oynamanın yeni yolları çıkıyor.

Bunun en son örneğini, İrlandalı oyun yayıncısı Daniel Condren’in (RTGame adıyla tanınıyor) 200 takipçisini tek bir Minecraft sunucusunda toplayıp devasa bir Starbucks inşa etmesiyle gördük. The Verge‘e açıklama yapan Condren, “Takipçilerimi biraz daha işin içine katmak istedim. Çok kişinin takip ettiği oyun yayıncılarının sadece kendileri oynayıp takipçilerinin onları seyretmekle kaldığı yayınlar gördüm. Bence bu büyük bir potansiyel kaybı. Bu yüzden ben seyircilerimin de sürece dahil olup katılmalarını istedim.” ifadelerini kullandı.

Kaynak: Design Boom

İrlandalı oyun yayıncısı Daniel Condren (RTGame adıyla tanınıyor) 200 takipçisini tek bir Minecraft sunucusunda toplayıp devasa bir Starbucks inşa etti. The Verge’e açıklama yapan Condren, “Takipçilerimi biraz daha işin içine katmak istedim. Çok kişinin takip ettiği oyun yayıncılarının sadece kendileri oynayıp takipçilerinin onları seyretmekle kaldığı yayınlar gördüm. Bence bu büyük bir potansiyel kaybı. Bu yüzden ben seyircilerimin de sürece dahil olup katılmalarını istedim.” ifadelerini kullandı.2 yanıt

  1. Yunusemre avatarı
    Yunusemre

    Ben tek yaparım be Starbucks sı

  2. Sura avatarı
    Sura

    Yap ozaman

Yorumunuz: