Yeni Minecraft oyunu 2019’a yetişecek

Minecraft’ın üreticisi Mojang, Minecraft: Dungeons adında, Diablo benzeri bir zindan gezgini oyunu geliştiriyor. Oyun 2019’da hazır olacak.

Haber Özeti

Tam Sürüm

2011 yılında Minecraft’ın çıkmasının ardından ilk kez tamamen yeni bir Minecraft oyunu, orijinal stüdyo tarafından geliştiriliyor. Minecraft: Dungeons adı verilen oyun Cumartesi günü yıllık Minecraft canlı yayını Minecon Earth 2018’de duyuruldu. Oyun klasik Minecraft’ın görsellerine sahip ve oynanışı çok sevilen Diablo gibi oyunlara benziyor.

Ekip Minecraft: Dungeons’ı “Klasik zindan gezgini oyunlardan esinlenen, tamamen yeni bir aksiyon-macera oyunu” şeklinde tanımlıyor. Oyuncular tek başına ya da 4 kişiye kadar gruplarla “yeni ve çirkin karakterlerden oluşan acımasız ordularla, kanyon, bataklık ve tabii ki madenlerde” savaşacak.

Diğer zindan gezgini oyunlarda olduğu gibi Minecraft: Dungeons’da da savaşçı, sihirbaz ve aradaki birçok farklı sınıftan karakterler olacak gibi görünüyor.

Minecraft’taki gibi inşa ve üretim olmayacak

Oyundan, Minecraft’ın orijinal yapımcı firması Mojang ekibinin bir tutku projesi olarak bahsediliyor. Mojang’ın bu tarz oyunlarla Minecraft evrenini geliştirmeyi hedeflediği söyleniyor. Mojand’dan Jens Bergentsen “Minecraft’ın aksine burada asıl odak noktası aksiyon. Zindan gezgini bölümünü mümkün olduğunca iyi yapmaya odaklandık.” diyor. Yani oyundan çok fazla madencilik ya da üretim beklememek gerek.

Bergentsen yeni oyunun Minecraft’ın ‘damıtılmış’ bir versiyonu olduğunu söylüyor. Oyundaki üretim ve inşa özellikleri üzerine çok düşündüklerini söyleyen yapımcı “Bu gibi özelliklerin oyuncuyu oyunun ana konusundan uzaklaştıracağını düşündük. Minecraft: Dungeons hikayesi olan bir macera oyunu.” diyor.

Oyunun 2019’da ilk olarak PC için satışa sunulması planlanıyor. Öncesinde bir beta sürümü de yayımlanacak.

Kaynak: Business Insider

2011 yılında Minecraft’ın çıkmasının ardından ilk kez tamamen yeni bir Minecraft oyunu, orijinal stüdyo tarafından geliştiriliyor. Minecraft: Dungeons adı verilen oyun Cumartesi günü yıllık Minecraft canlı yayını Minecon Earth 2018’de duyuruldu. Oyun klasik Minecraft’ın görsellerine sahip ve oynanışı çok sevilen Diablo gibi oyunlara benziyor. Ekip Minecraft: Dungeons’ı “Klasik zindan gezgini oyunlardan esinlenen, tamamen yeni bir aksiyon-macera oyunu” şeklinde tanımlıyor. Oyuncular tek başına ya da 4 kişiye kadar gruplarla “yeni ve çirkin karakterlerden oluşan acımasız ordularla, kanyon, bataklık ve tabii ki madenlerde” savaşacak.Yorumunuz: