Youtube, geçilemeyen uzun reklamları kaldırıyor

Google, 2018'den itibaren, Youtube videolarının başında gösterilen ve geçilemeyen 30 saniyelik reklamları kaldırma kararı aldığını açıkladı.

Haber Özeti

Tam Sürüm

Google, 2018’den itibaren, Youtube videolarının başında gösterilen ve geçilemeyen 30 saniyelik reklamları kaldırma kararı aldığını açıkladı. Google sözcüsü, şirketin bundan sonra hem reklam verenler hem de izleyiciler için daha ilgi çekici reklam formatlarına odaklanacağını belirtti.

Açıklamada şu ifadelere yer verildi: “İnternet üzerinde kullanıcılar için daha iyi reklam deneyimleri sunma konusunda kararlıyız. Bunun bir parçası olarak 30 saniyelik geçilemeyen reklamları 2018’den itibaren durdurma kararı aldık. Bunun yerine, hem kullanıcılar hem de reklam verenler için daha iyi işleyen formatları kullanacağız.”

Daha fazla kısa reklam görebiliriz

Bu iyi bir haber ancak yine de tüm geçilemeyen reklamların kaldırılacağı anlamına gelmiyor. Hala 15 ya da 20 saniyelik reklamlar bulunacak. İlk 5 saniyesini izlemeden geçemediğimiz reklamları da artık daha fazla görebiliriz. Ayrıca değişim de 2018’e kadar gerçekleşmesi beklenmiyor. Yani önümüzde daha aylar var.

Bir de uzun videoların ortasında çıkan ve geçilemeyen reklamlar kaldırılsa çok daha güzel olurdu. Neyse, nasıl olsa beklemeye alıştık. Onun kaldırılmasını da bekleriz.

Kaynak: The Verge

Google, 2018'den itibaren, Youtube videolarının başında gösterilen ve geçilemeyen 30 saniyelik reklamları kaldırma kararı aldığını açıkladı. Google sözcüsü, şirketin bundan sonra hem reklam verenler hem de izleyiciler için daha ilgi çekici reklam formatlarına odaklanacağını belirtti. Bu iyi bir haber olsa da, gelecekte daha fazla kısa reklam göreceğimiz anlamına gelebilir.

Yorum Ekle

Yorum yazmak için tıklayın

Yorumunuz:

e-Bülten Aboneliği