Yılın en iyi dron fotoğrafları

2018 Dron Ödülleri Fotoğraf Yarışması'nda altı farklı dalda verilen ödüllerin yanı sıra bir adet fotoğraf da yılın fotoğrafı ödülünü aldı.

Haber Özeti

Tam Sürüm

101 ülkeden 4 bin 400 başvurunun ardından 2018 Dron Ödülleri Fotoğraf Yarışması’nın kazananları açıklandı. Altı farklı dalda verilen ödüllerin yanı sıra bir adet fotoğraf da yılın fotoğrafı ödülünü aldı.

2018 Dron Ödülleri dünyanın dört bir köşesinde fotoğrafçıların yaratıcı bir şekilde değer araması ve dünyaya şükranlarını iletmesi için bir ortam oluşturdu. Ancak hava fotoğrafçılığının ortaya çıkmasından bu yana, bu uygulama geleneksel bakış açımızdan sıyrılıp minnettar ve bazen duygusal bir tepki uyandıran bir perspektif sahibi olmamızı sağladı. Arkeoloji, jeoloji, coğrafya ve daha geniş manzara, çevre, kırsal ve şehir çalışmaları üzerinden hava fotoğrafçılığı, görenlerin yüksek bir görüş açısı sayesinde değer bulmasını sağlıyor.

Hava fotoğrafçılığı aslında yeni bir uygulama değil. 1800’lerde balonla havalanan fotoğrafçılar şehirlerinin yüksekten görünümünü fotoğraflamışlardı. Ancak teknolojinin -özellikle de dronların- gelişmesi ile fotoğrafçılar meraklarını genişletmek ve fotoğrafçılığın sınırlarını yeniden çizmek için bir fırsat elde etmiş oldu. Dron fotoğrafçılığı mevcut şehir toplumumuza ve çevremize içten bir bakış sağlayan modern bir yöntem. Örneğin, görseli düzleştirme yeteneği sayesinde dron fotoğrafçılığı Dünya yüzeyindeki örüntülerde ve boyutlardaki çeşitliliği ortaya koyuyor. Dron Ödülleri’nde de görüldüğü gibi bu fotoğraflar Dünya anlayışımızı yüzeydeki görünümün ötesinde derinleştirerek onunla ilişki kurmamızı sağlıyor.

Kaynak: Design Boom

101 ülkeden 4 bin 400 başvurunun ardından 2018 Dron Ödülleri Fotoğraf Yarışması'nın kazananları açıklandı. Altı farklı dalda verilen ödüllerin yanı sıra bir adet fotoğraf da yılın fotoğrafı ödülünü aldı.

[gallery type="rectangular" ids="59570,59569,59568,59565,59564,59562,59561"]

1 Yorum

Yorum yazmak için tıklayın

Yorumunuz:

e-Bülten Aboneliği