Yeni neslin reklama sabrı sadece 5 saniye

comScore şirketi tarafından yapılan bir araştırma, yeni neslin reklam sabır eşiğinin beş ila altı saniye arasında olduğunu ortaya koydu.

Haber Özeti

Tam Sürüm

Yeni nesil için ürün pazarlamak isteyen bir reklamcıysanız, biraz acele etmeniz gerekiyor. comScore adlı şirket tarafından yapılan yeni bir araştırma, yeni nesle ulaşmayı hedefleyen online reklamların etkili olabilmesi için beş ila altı saniye kadar sürmesi gerektiğini ortaya koydu. Bu süre, otuz saniyelik televizyon reklamlarıyla karşılaştırıldığında bir hayli az.

comScore CEO’su Gian Fulgoni CNBC’de yayınlanan Squawk Alley programında yaptığı açıklamada, “Reklamın süresi oldukça önemli ve kısa tutulması gerekiyor, aksi taktirde yeni neslin ilgisini canlı tutmak mümkün olmuyor. Yeni nesle ulaşmak için reklamcılık formatının köklü şekilde değiştirilmesi gerekebilir. Derdinizi gerçek anlamda birkaç saniye içinde anlatıp izleyiciye ulaştığınızdan emin olmanız lazım.” dedi.

Zamanlarının çoğunu telefonla geçiriyorlar

Araştırmaya göre yeni nesil zamanının çoğunu telefon başında geçiriyor. Kendileri de zamanlarının yüzde 61’ini akıllı telefon uygulamalarıyla, yüzde 8’ini ise telefondan web sitelerine bakarak geçirdiklerini söyledi. Ayrıca zamanın yüzde 25’ini bilgisayar başında ve sadece yüzde 5’ini tabletlerle geçiriyorlar.

Diğer birçok araştırmanın ortaya koyduğu gibi Snapchat oldukça popüler. Her üç gençten ikisi Snapchat kullanıyor. Fakat, araştırmaya dahil edilen gençlerin yüzde 95’i için Facebook hala ilk sırada geliyor. Fulgoni, “Zamanla, özellikle de şu anda genç olanlar yaşlandıkça neler değişecek çok merak ediyoruz.” dedi.

Kaynak: CNBC

comScore adlı şirketin yaptığı bir araştırma, yeni neslin reklam sabır eşiğinin beş ila altı saniye arasında olduğunu, onlara ulaşmayı hedefleyen reklamcıların reklamlarını kısa tutmaları gerektiğini ortaya koydu. Araştırmaya göre yeni nesil zamanının çoğunu telefon başında geçiriyor. Zamanlarının yüzde 61'ini akıllı telefon uygulamalarıyla, yüzde 8'ini telefondan web sitelerine bakarak geçiriyorlar. Bu yüzden, televizyonda gösterilen geleneksel otuz saniyelik reklamların aksine, gençlerin dikkatini canlı tutmak isteyen reklamcıların ellerini çabuk tutmaları gerekiyor.

Yorum Ekle

Yorum yazmak için tıklayın

Yorumunuz:

e-Bülten Aboneliği