Yeni nesil evler Sony’ye emanet

Sony akıllı evleri kontrol etmek için basit arayüzlü, elektronik kağıt teknolojisine sahip uzaktan kumanda üretti.

Haber Özeti

Tam Sürüm

Bu günlerde evimizde birden çok uzaktan kumanda var. Peki bu kumandaların üzerindeki tuşlardan kaç tanesini gerçekten kullanıyoruz? Tüm cihazlarla sorunsuzca çalışacak basit bir kumanda çok iyi olmaz mıydı? Ayrıca mevcut kumandalar el yordamıyla kullanmak için zaten çok karmaşık olduğu için bu yeni cihazın basit ve şık bir tasarımı olmalı.

HUIS uzaktan kumanda Sony’nin akıllı ev aletlerini kontrol etmek için geliştirdiği yeni ürünü. Ancak bu cihazı diğerlerinden ayıran özelliği evdeki tüm cihazları kontrol edebilmesi değil, tuşlar yerine elektronik kağıt teknolojisi kullanması. Bu evrensel uzaktan kumanda yenilikçi ekranı ile sık kullandığınız tuşları ana ekrana yerleştirmenize olanak sağlıyor. Kullanıcılar ekranı kaydırarak farklı tuşların bulunduğu sayfalar arasında geçiş yapabiliyor.

Elektronik kağıt cihaza doğal ve saf bir görünüm veriyor. Bu teknoloji ana ekrandaki tuşların hiç güç kullanmadan sürekli erişilebilir olmasını sağlıyor.

Sony elektronik kağıt ekranlı akıllı uzaktan kumandaların geleceği olduğunu düşünüyor. HUIS’in vizyonu, evlerimizdeki ve hayatlarımızdaki kullanıcı arayüzü deneyimini geliştirmeyi ve bize basitliğe odaklanabilme imkanı vermeyi amaçlıyor.

Sony akıllı ev cihazlarının tamamını kontrol edebilecek evrensel bir uzaktan kumanda üretti. HUIS adı verilen kumanda elektronik kağıt teknolojisi ile her amaca göre düzenlenebiliyor.

2 Yorum

Yorum yazmak için tıklayın

Yorumunuz:

e-Bülten Aboneliği