Yediğinizin kalorisini hesaplayan tabak

İçine konulan yiyecekleri algılayarak akıllı telefonunuza bildiren akıllı tabak SmartPlate, formuna dikkat etmek isteyenler için ideal bir ürün.

Haber Özeti

Tam Sürüm

Dijital Sağlık Ödülü sahibi Fitly ekibi, yiyecekleri anında tanımlayan, tartan ve analiz eden bir akıllı tabak geliştirdi. Bir tartıya ve gelişmiş nesne tanıma teknolojisine sahip olan akıllı tabak SmartPlate olarak adlandırılıyor. SmartPlate yediklerinizi inceleyerek besin değerini hesaplayan ilk akıllı tabak ancak bu amaçla üretilen ilk ürün değil. Geçtiğimiz günlerde, yediğiniz yiyecekleri ağzınızdan çıkan seslerden anlayan AutoDietary adlı bir kolye geliştirildiğini de duyurmuştuk. AutoDietary‘nin algılayamadığı çorba gibi karmaşık yiyecekleri SmartPlate’in algılaması mümkün.

Akıllı telefonlar ile uyumlı olarak çalışan SmartPlate herhangi bir kablosuz cihaza bağlandıktan sonra veri girişi yapmanıza gereken kalmadan yiyeceklerinizi kontrol etmeye başlıyor. Üç küçük kamerası ile içine konulan yiyecekleri algılayan SmartPlate tabağınıza gereğinden fazla yemek aldığınızda sizi uyararak formda kalmanızı sağlıyor. Diyetiniz için gerekli olan egzersizleri belirlemenize de yardımcı olan akıllı tabak bu özelliklerinin yanı sıra, 200 kadar yemek tarifine ve kişisel öğün önerilerine de erişim sağlıyor.

Akıllı tasarım, akıllı özellikler

SmartPlate insanların yeme alışkanlıkları göz önünde bulundurularak üretildiği için minimal bir tasarıma sahip. Tabağın porsiyon fazlalığını önlemek ve kullanıcıların daha sağlıklı yeme alışkanlıkları edinmelerini sağlamak için özel bir yüzeyi var. SmartPlate mikrodalgada, buzdolabında ya da bulaşık makinesinde rahatlıkla kullanılabiliyor.

Hâlâ patent bekleyen SmartPlate için kendi internet sitesinden ön sipariş vermek mümkün. Tanesi 119 dolardan satışa sunulan SmartPlate’i şu anda sipariş ederseniz, ürün sonbaharda yapılması planlanan gönderimde elinize ulaşacak.

Nesne tanıma teknolojisi sayesinde içine konulan yiyecekleri algılayan ve kalorisini hesaplayan bir akıllı tabak geliştirildi. SmartPlate formunuzu korumaya yardımcı olmak için, tabağınıza gereğinden fazla yiyecek alırsanız sizi uyarıyor.3 yanıt

  1. lectric avatarı
    lectric

    böyle ürünlere para vermek yerine gıda endüstrisinin bizleri nasıl kandırdığını anlatan kitaplara para harcamak ve onları okumak daha mantıklı. Elektronik (kilo)kalori ölçer tabak çözüm değil, çözüm mevsimsel ve yerel sebze tabanlı beslenme. Ne kadar yediğiniz de hiç önemli değil, içine çok yağ katmadıkça ve bol ekmekle yemedikçe. Kitap örnegi: Salt Sugar Fat: How the Food Giants Hooked Us, Michael Moss

Yorumunuz: