Yandex de e-ticarete el atıyor

Yandex, Rusya'nın en büyük bankası Sberbank ile birlikte Yandex.Market platformu üzerinden bir e-ticaret girişimi kurmaya hazırlandıklarını açıkladı.

Haber Özeti

Tam Sürüm

Rusya’nın en büyük arama motoru Yandex, Rusya’nın en büyük bankası Sberbank ile birlikte Yandex.Market platformu üzerinden bir e-ticaret girişimi kurmaya hazırlandıklarını açıkladı. Yandex’in ifadelerine göre Sberbank, Yandex.Market‘e 60 milyar Ruble (3,5 milyar Lira) değerlendirme üzerinden 30 milyar Ruble (1,77 milyar Lira) yatırımda bulunacak.

Şirketler girişimde eşit paya sahip olacak. Hisselerin yüzde 10’u ise Yandex.Market yönetimi ve çalışanları arasında bir hisse teşvik programı dahilinde paylaştırılacak.

Yandex.Market CEO’su Maxim Grishakov, Sberbank ile ortaklığın ödeme çözümleri geliştirmede ve müşterilere kredi verme gibi yeni özellikler sunmada yardımcı olacağını ifade etti. Anlaşmanın 2017 sonuna kadar tamamlanması bekleniyor.

Kaynak: Reuters

Rusya'nın en büyük arama motoru Yandex, Rusya'nın en büyük bankası Sberbank ile birlikte Yandex.Market platformu üzerinden bir e-ticaret girişimi kurmaya hazırlandıklarını açıkladı. Şirketler girişimde eşit paya sahip olacak. Anlaşmanın 2017 sonuna kadar tamamlanması bekleniyor.

Yorum Ekle

Yorum yazmak için tıklayın

Yorumunuz:

e-Bülten Aboneliği