Wonder Woman, en başarılı kadın yönetmen filmi oldu

Patty Jenkins tarafından yönetilen Wonder Woman, bugüne dek bir kadın yönetmenin elinden çıkan en başarılı film oldu.

Haber Özeti

Tam Sürüm

Patty Jenkins tarafından yönetilen ve baş rolünde Gal Gadot’nun bulunduğu Wonder Woman, bugüne dek bir kadın yönetmenin elinden çıkan en başarılı film oldu. Geçtiğimiz hafta sonu itibarıyla tüm dünyada toplam 635 milyon Dolar gelir elde eden film, 2008’de baş rolünde Meryl Streep’in oynadığı Mamma Mia! filminin 609 milyon Dolar’lık gelirini geride bıraktı. Mamma Mia! Phyllida Lloyd tarafından yönetilmişti.

Wonder Woman bir kadın yönetmen tarafından yönetilen en başarılı canlı performans filmi olsa da Disney’in animasyon filmi Frozen (Karlar Ülkesi) bir milyar Dolar’ın üzerindeki geliri ile birinciliği hala elinde bulunduruyor. Frozen’ı Jennifer Lee ve Chris Buck birlikte yönetmişti. Wonder Woman’ın hala gösterimde olduğunu ve gelir elde etmeye devam ettiğini de unutmamak gerek.

Tebrikler sosyal medyadan geldi

Filmin Mamma Mia’yı geride bıraktığı haberi gelince pek çok kişi Jenkins ve ekibini sosyal medya üzerinde kutlamak için sıraya girdi. Filmde baş roldeki Diana Prince karakterinin annesi Kraliçe Hippolyta’yı oynayan Connie Nielsen, Patty Jenkins’e “Seninle inanılmaz gurur duyuyorum” diyerek haberin linkini paylaştı. Jenkins bu tweet’e “Teşekkür ederim sevgili dostum ve inanılmaz kraliçem. Sensiz başaramazdık. Bunun bir parçası olduğum için onur duyuyorum.” şeklinde yanıt verdi.

Gal Gadot ise filmden bu heyecan verici görüntüyü paylaştı:

Patty Jenkins tarafından yönetilen ve baş rolünde Gal Gadot'nun bulunduğu Wonder Woman, bugüne dek bir kadın yönetmenin elinden çıkan en başarılı film oldu. Geçtiğimiz hafta sonu itibarıyla tüm dünyada toplam 635 milyon Dolar gelir elde eden film, 2008'de baş rolünde Meryl Streep'in oynadığı Mamma Mia! filminin 609 milyon Dolar'lık gelirini geride bıraktı. Mamma Mia! Phyllida Lloyd tarafından yönetilmişti.

Yorum Ekle

Yorum yazmak için tıklayın

Yorumunuz:

e-Bülten Aboneliği