İnternetin en tehlikeli ünlüleri

Siber güvenlik şirketi McAfee, internette adı arandığında sizi virüslü sitelere yönlendiren en tehlikeli ünlülerin listesini açıkladı.

Yayın tarihi:

Haber Özeti

Tam Sürüm

Siber güvenlik şirketi McAfee, internette adı arandığında sizi virüslü sitelere yönlendiren en tehlikeli ünlülerin listesini açıkladı. Listenin ilk sırasında Avustralyalı model ve aktris Ruby Rose yer alıyor. Orange is the New Black dizisinde bir tutukluyu canlandıran, The Meg adlı filmde ise tarih öncesi köpekbalıkları ile savaşan bir bilimci rolünde yer alan Rose, artık sadece canlandırdığı karakterlerde değil, internette de tehlikeli biri.

Listede ikinci sırada Kristin Cavallari üçüncü sırada ise Marion Cotillard yer aldı. Wonder Woman rolüyle bilinen Lynda Carter dördüncü, aktris Rose Bryne beşinci oldu. İlk 10’da yer alan diğer isimler ise sırasıyla şöyle: 6-Debra Messing, 7-Kourtney Kardashian, 8-Amber Heard, 9-Kelly Ripa, 10-Brad William Henke.

Ruby Rose farklı alanlarda etkin

Ruby Rose rol aldığı dizi ve filmlerin yanı sıra modelliği ve MTV’de VJ olarak görev aldığı programlarla da biliniyor. Rose’un yakında çekilecek Batwoman dizisinde baş rolü oynayacak olması ve bu dizide ilk kez bir lezbiyen süper kahramanın hikayesinin anlatılacak olması sanatçıya yönelik ilginin artmasına sebep oldu.

Araştırmada internetteki şüpheli linklere tıklanmasının tehlikelerine dikkat çekildi. McAfee internet kullanıcılarını, internetteki indirilebilen içeriklerin ne kadar riskli olabileceğine dair uyarmak istiyor. Şirket kendi sitesinin verilerini kullanarak bir ünlü listesi hazırladıktan sonra bu listeyi Google, Bing ve Yahoo gibi arama motorlarının sonuçlarına göre sıraladı.

Neye tıkladığınıza dikkat edin

McAfee yöneticisi Gary Davis “Aşırı bağlı dünyamızda, tüketicilerin bir linke tıklamadan önce iki kere düşünmesi ve güvenli dijital içeriklere ulaştıklarından emin olması oldukça önemli. Siber güvenlik tehditleri cihazlarına virüs bulaştırabilir ya da kimlik bilgilerini çalabilir. Bu yüzden Ruby’nin son Orange is the New Black bölümünde ne yaptığına ya da Kristin Cavallari’nin en son ödül töreninde ne giydiğine bakarken interneti güvenle araştırdığınızdan emin oldun.” şeklinde konuştu.

Rose, geçtiğimiz yılın en tehlikeli ünlüsü olan Avril Lavigne’i tahtından etmiş oldu. Geçtiğimiz yılın ilk 10 sırasında Bruno Mars, Carly Rae Jepsen, Zayn Malik, Celine Dion, Calvin Harris, Justin Bieber, Sean ‘Diddy’ Combs, Katy Perry ve Beyonce bulunuyordu. Geçtiğimi yıl ilk 10’da kadın ve erkek ünlü sayısı eşitken bu yıl sadece tek bir erkek ünlünün ilk 10’a sadece 10. sıradan girebilmesi ilginç bir detay olarak karşımıza çıkıyor. Ayrıca geçtiğimiz yıl üst sıralarda yer alan müzisyenlerin de bu yıl yerlerini aktrislere ve televizyon programı sunucularına kaptırdığı görülüyor. Adele bu yıl en üst sıradaki müzisyen olarak 21. sırada bulunuyor. Shakira 27’nci, geçtiğimiz yılın 9’ncusu Diddy ise 76. sırada yer alıyor.

Kaynak: Associated Press

Siber güvenlik şirketi McAfee, internette adı arandığında sizi virüslü sitelere yönlendiren en tehlikeli ünlülerin listesini açıkladı. Listenin ilk sırasında Avustralyalı model ve aktris Ruby Rose yer alıyor. Listede ikinci sırada Kristin Cavallari üçüncü sırada ise Marion Cotillard yer aldı. Wonder Woman rolüyle bilinen Lynda Carter dördüncü, aktris Rose Bryne beşinci oldu. İlk 10’da yer alan diğer isimler ise sırasıyla şöyle: 6-Debra Messing, 7-Kourtney Kardashian, 8-Amber Heard, 9-Kelly Ripa, 10-Brad William Henke.Yorumunuz: