Windows 95’i uygulama olarak indirmek mümkün

Windows 95 işletim sistemi artık Mac, Windows ve Linux sistemleri üzerine yüklenebilen bir uygulama olarak kullanılabiliyor.

Haber Özeti

Tam Sürüm

Belirli bir dönemin çocukları için Windows 95 bilgisayarlarla ilk deneyimimizin bir parçasıydı. Eğer bu nispeten antika işletim sistemi kalbinizde özel bir yere sahipse, Mac, Windows ve Linux sisteminize Windows 95’i uygulama olarak indirebileceğinizi öğrenmek sizi mutlu edecektir.

Slack yazılım geliştiricisi Felix Rieseberg tarafından hazırlanan 129 mb boyutundaki dosya GitHub üzerinden indirilebiliyor. Böylece eski MS Paint’i kullanabilir, Solitaire’de vakit öldürebilirsiniz. İşletim sisteminin uygulaması, HTML ve CSS kullanılarak platformlar arası uygulamalar geliştirmek için tasarlanan Electron adlı yazılım iskeleti üzerinde geliştirildi.

Çoğu özellik kullanılamıyor

Tabii ki bazı şeyler düzgün çalışmıyor. Mayın Tarlası’nda mayın temizleyemiyorsunuz ya da Internet Explorer’dan internete bağlanamıyorsunuz çünkü web’e erişim yok.

Rieseberg, “Eğer Doom oynamak istiyorsanız bir sanal makine kullanmanız daha iyi olur” diyor ancak şaşırtıcı bir şekilde Windows 95 uygulaması üzerinden de Doom oynanabiliyor. Rieseberg oyunun tesadüfen çalıştığını ve sadece şaka amaçlı olarak denendiğini söylüyor.

Tahmin edeceğiniz üzere Windows 95 bugünlerde sadece eğlence için çalıştırılıyor.

Kaynak: Mashable

Windows 95 işletim sistemi artık Mac, Windows ve Linux sistemleri üzerine yüklenebilen bir uygulama olarak kullanılabiliyor. Slack yazılım geliştiricisi Felix Rieseberg tarafından hazırlanan 129 mb boyutundaki dosya GitHub üzerinden indirilebiliyor. Böylece eski MS Paint'i kullanabilir, Solitaire'de vakit öldürebilirsiniz.

1 Yorum

Yorum yazmak için tıklayın

Yorumunuz:

e-Bülten Aboneliği