WeTransfer’e yeni bir rakip: Firefox Send

Mozilla büyük boyutlu dosyaların paylaşılabildiği Firefox Send hizmetini kullanıma sundu. Bu hizmet WeTransfer gibi platformlara rakip olacak.

Haber Özeti

Tam Sürüm

Mozilla Salı günü Firefox Send adında yeni bir aracı kullanıma sundu. Bu hizmet, Dropbox ya da WeTransfer gibi platformlara rakip olacak. Firefox Send üzerinden gönderilen dosyalar belirli bir süre ya da indirme sayısının ardından tamamen kayboluyor. Yeni hizmeti kullanarak herhangi biri, kullanıcı hesabı açmadan 1 GB’a kadar dosya paylaşabiliyor. Kayıt olup hesap açan kişiler için ise sınır 2,5 GB’a çıkıyor.

Firefox Send’i kullanmak çok kolay. Siteye girdikten sonra kullanıcılar bir dosyayı sürükleyip siteye bırakabilir, son kullanma tarihi belirleyebilir ya da indirme sayısını sınırlayabilir. Ayrıca isterlerse biraz daha fazla güvenlik için dosyaya şifre koyabilirler. Bunun ardından kullanıcılar dosyayı güvendikleri kişilerle paylaşabilecekleri bir link veriliyor.

Yeni hizmet ayrıca e-posta üzerinden büyük dosyaları göndermeye çalışan kişiler için de güzel bir alternatif olacak. E-posta ile büyük boyutlu dosya göndermek hem çok vakit alıyor hem de kişinin gelen kutusunu doldurarak kullanılmaz hale getiriyor. Mozilla ayrıca bu hafta içinde bu hizmeti ayrıca bir Android uygulaması olarak da sunacak.

Kaynak: Fortune

Mozilla Salı günü Firefox Send adında yeni bir aracı kullanıma sundu. Bu hizmet, Dropbox ya da WeTransfer gibi platformlara rakip olacak. Firefox Send üzerinden gönderilen dosyalar belirli bir süre ya da indirme sayısının ardından tamamen kayboluyor. Yeni hizmeti kullanarak herhangi biri, kullanıcı hesabı açmadan 1 GB'a kadar dosya paylaşabiliyor. Kayıt olup hesap açan kişiler için ise sınır 2,5 GB'a çıkıyor.

Yorum Ekle

Yorum yazmak için tıklayın

Yorumunuz:

e-Bülten Aboneliği