Vücudu 360 derece tarayan ayna satışa sunuluyor

Naked Labs üç boyutlu tarama özellikli akıllı ayna ve dönen tartısının teslimatına başladı. Ürün, kullanıcının detaylı 3D modellerini oluşturuyor.

Haber Özeti

Tam Sürüm

San Francisco merkezli Naked Labs üç boyutlu tarama özellikli akıllı ayna ve dönen tartısının teslimatına başladı. Bir mobil uygulamaya bağlı olarak çalışan Naked vücudunuzun üç boyutlu bir modelini oluşturuyor ve daha sonra gerçekleşen değişiklikleri kayıt altında tutuyor.

Üç parçalı sistem

Naked sistemleri üç parçadan oluşuyor. Öncelikle akıllı ayna, içinde bulunan üç adet Intel RealSense derinlik algılayıcısıyla nesneleri üç boyutlu olarak tarayabiliyor. Ayrıca doğru poza geçmenizi sağlamak için bir lazer hizalama sistemi de mevcut. Aynanın içinde yer alan işlemci, her taramadan elde edilen 4GB civarında veriyi işleyerek kullanılabilir bir model sunuyor.

İkinci parça ise sert ya da halıyla kaplı zeminlerde çalışabilen dönen tartı. Kendi bataryası bulunan tartı, prize takılı olan aynadan elektrik alıyor. Tartıya çıkıp doğru pozu aldığınızda 15 saniye boyunca yavaşça dönüyor ve aynanın vücudunuzun her milimetresini tarayarak yüksek çözünürlüklü bir model üretmesini sağlıyor.

Wifi ya da Bluetooth üzerinden gönderilecek bir 3D model üretme sürecinde akıllı telefon uygulaması devreye giriyor. Naked sistemi boyun, omuz, göğüs, üst kol, bel, kalça, üst bacak, orta bacak ve baldır bölgelerinin çevresini ölçüyor ve bu ölçüleri vücudunuzdaki yağ oranı, toplam yağ kütlesi, yağ dışı vücut kütlesi ve toplam ağırlık gibi ölçütleri belirlemek için kullanıyor. Böylece hedeflerinize ne kadar yakın olduğunuzu daha kolay görebiliyorsunuz.

Mahremiyet sorunları olabilir

Bu cihaz aşırı detaylı taramalar gerçekleştirdiği ve bu taramaların verilerini bulut üzerinde depoladığı için mahremiyet anlamında bazı sorunlara yol açabilir. Bu verileri ele geçiren birileri tüm vücut ölçülerinizi bilmenin yanı sıra çıplak üç boyutlu modellerinizi de oluşturabilir.

Öte yandan, kişiye özel kıyafet üretiminde bu cihaz bulunmaz bir nimet olabilir. Kişinin tüm ölçülerinin detaylıca alınması sayesinde vücuda tam oturan kıyafetler üretmek çok kolay olacaktır. Ayrıca 3D yazıcı ile kendi figürünüzü bastırabilir, kilo vermeden önce ve verdikten sonra nasıl bir değişim geçirdiğinizi net bir şekilde görebilirsiniz.

Peki tüm bunlar için 1395 Dolar (yaklaşık 7 bin 375 Lira) vermek ne kadar mantıklı? Naked bu ürün için kitle fonlaması gerçekleştirdi ve toplamda 14 milyonun üzerinde yatırım topladı. Şimdi de ürün raflarda yerini almaya hazır. Demek ki bu bedeli ödemeye hazır kişi sayısı azımsanamayacak seviyede.

Kaynak: New Atlas

San Francisco merkezli Naked Labs üç boyutlu tarama özellikli akıllı ayna ve dönen tartısının teslimatına başladı. Bir mobil uygulamaya bağlı olarak çalışan Naked vücudunuzun üç boyutlu bir modelini oluşturuyor ve daha sonra gerçekleşen değişiklikleri kayıt altında tutuyor.

1 Yorum

  • Böyle bir ürünün tüm vücut içi fonksiyonlarını (tahlil, tarama, tanı vb…) tomografi veya mr cihazına dönüştürüldüğünü düşünün bir de!

Yorum yazmak için tıklayın

Yorumunuz:

e-Bülten Aboneliği