‘Nereden’ kilo alıp-verdiğini gösteren tartı

Kızılötesi derinlik sensörleri ve yüksek çözünürlüklü kameralarla çalışan ShapeScale, vücudunuzun oldukça gerçekçi üç boyutlu görsellerini oluşturuyor.

Haber Özeti

Tam Sürüm

ShapeScale 3D vücut tarayıcı, vücuduyla barışık olmayanların çok da hoşlanacağı bir cihaz değil. Kızılötesi derinlik sensörleri ve yüksek çözünürlüklü kameralarla çalışan ShapeScale, vücudunuzun oldukça gerçekçi üç boyutlu görsellerini oluşturuyor. Ürün şu anda ShapeScale’in web sitesinden 499 Dolar’a (yaklaşık bin 785 Lira) satın alınabiliyor.

Bu teknoloji, vücudunuzdaki tüm kusurları göstermenin yanı sıra, poponuzun da yüksek çözünürlüklü üç boyutlu bir modelini oluşturabiliyor. Bu görseller Instagram’da paylaşmak için çok uygun olmayabilir ancak ayna karşısında bir sağa bir sola dönmekten daha rahat olduğu kesin.

Ne kadar çıplaksanız o kadar iyi

ShapeScale taramayı çıplakken yapmayın tavsiye ediyor. Ancak görsellerin çalınmasından endişe ediyorsanız iç çamaşırınızla ya da dar kıyafetlerinizle de cihazı kullanabilirsiniz. Milimetrik hesaplamalar yapan cihaz vücudunuzu ne kadar net görürse hesaplamalar da o derece doğru olacaktır. Böylece vücudunuzun, yaptığınız egzersizlere ne gibi tepkiler verdiğini çok daha rahat görebilirsiniz.

Cihaz kaslarınızın boyutlarını doğru şekilde hesaplayabiliyor. Kasların geliştiği ve yağların eridiği noktalar oluşturulan görselde gösteriliyor. ShapeScale vücut kütlesini yüzde 95 oranında doğru şekilde ölçebiliyor.

ShapeScale’in kurucularından Alex Wayenberg, ilk teslimatları 2018’de yapılacağını söylüyor. Ön sipariş sürecinin ardından cihazın fiyatı 899 Dolar’a (3 bin 217 Lira) kadar çıkacak.

Nasıl kullanılıyor?

Kullanıcı öncelikle ShapeScale’in üzerine çıkıyor ve burada kilosu ölçülüyor. Aynı zamanda, cihazın selfie çubuğuna benzer kolu etrafınızda dönerek yüksek çözünürlüklü görsel kaydı yapıyor. Sensörler ve kameralar ile oluşturulan vücut görseliniz daha sonra iOS ya da Android uygulamasına aktarılıyor. Buradan, son taramanın ardından vücudunuzda gerçekleşen değişiklikleri görebiliyorsunuz. Hangi bölgenizde yağ biriktiğini ya da hangi bölgelerinizin daha kaslı hale geldiğini kolay bir şekilde görmeniz mümkün.

Wayenberg, oluşturulan 3 boyutlu ve gerçekçi avatarın sadece değişikliklere bakmak için kullanılmayacağını da belirtiyor. Bilgisayar oyunlarında, sanal gerçeklik uygulamalarında ya da internetten kıyafet alışverişi yaparken bu avatarlar çok kullanışlı olabilir. Yani 499 Dolar, gelişmiş bir tartı satın almak için biraz fazla olsa da (ki gelecekte fiyatı daha da artacak) aslında ShapeScale tüm bunların dışında size gerçekçi bir dijital avatar sunuyor.

Kaynak: IT News

 

ShapeScale 3D vücut tarayıcı, vücuduyla barışık olmayanların çok da hoşlanacağı bir cihaz değil. Kızılötesi derinlik sensörleri ve yüksek çözünürlüklü kameralarla çalışan ShapeScale, vücudunuzun oldukça gerçekçi üç boyutlu görsellerini oluşturuyor. Ürün şu anda ShapeScale'in web sitesinden 499 Dolar'a (yaklaşık bin 785 Lira) satın alınabiliyor.

Yorum Ekle

Yorum yazmak için tıklayın

Yorumunuz:

e-Bülten Aboneliği