Uyku robotu: Somnox

Julian Jagtenberg ve ekibi tarafından tasarlanan uyku robotu Somnox, uyku problemleri yaşayan insanları rahat ettirmeyi amaçlıyor.

Haber Özeti

Tam Sürüm

Hayatımızın yüzde 30’unu uykuda geçiriyoruz ve günümüz gece ne kadar iyi uyuduğumuza göre değişebiliyor. Fakat her beş kişiden biri uyku problemleri yaşıyor. Uykuya yardımcı ürünler geliştirmeye duyulan ilgi ise giderek artıyor. Ürün ve mobilya tasarımcısı Jiseu Park, seyahat eden insanların rahatça uyuklamalarını sağlamak için özel bir koleksiyon tasarlamıştı. Şimdi ise Julian Jagtenberg ve ekibi dünyanın ilk uyku robotu Somnox‘u tasarlayarak uyku problemleri yaşayan insanlara yardımcı olmayı amaçlıyor.

Somnox uyku robotunun kullanımı oldukça basit. Küçükken oyuncaklarımıza sarıldığımız gibi Somnox’a hafifçe sarılıyorsunuz. Robotun açma düğmesine basıyorsunuz, daha sonra robot, nefes alıp verme sesini ya da sizin seçtiğiniz farklı sesleri çıkarmaya başlıyor. Robot öncelikle sizin ritminize göre nefes alıp veriyor daha sonra da yavaşlayarak uyku ritmine geçiyor. Siz de farkında olmadan robota uyum sağlıyorsunuz.

Satış fiyatı 589 Euro

Somnox’u nefes alıp verme modunda kullanabildiğiniz gibi kalp atışı, ninni veya kendi yükleyeceğiniz ses dosyalarını çalacak şekilde de ayarlayabiliyorsunuz. Gün içinde telefon uygulaması üzerinden tercihler yaparak gece uykunuz için hazırlık yapabilirsiniz. Robotun bilimsel geçerliliğini anlatan bir de tanıtım yazısı mevcut. Satış fiyatının 589 Euro olması planlanan ürünü şu anda Kickstarter’dan destekleyerek bir miktar indirimden faydalanabilirsiniz. Robotun tahmini teslimat tarihi 2018 yılının Temmuz ayı olarak belirlendi. Ayrıca dünyanın her yerine teslimat yapılacak.

Hayatımızın yüzde 30'unu uykuda geçiriyoruz ve günümüz gece ne kadar iyi uyuduğumuza göre değişebiliyor. Fakat her beş kişiden biri problemleri yaşıyor. Julian Jagtenberg ve ekibi dünyanın ilk uyku robotu Somnox'u üreterek uyku problemleri yaşayan insanlara yardımcı olmayı amaçlıyor. Somnox uyku robotunun kullanımı oldukça basit. Küçükken oyuncaklarımıza sarıldığımız gibi Somnox'a hafifçe sarılıyorsunuz. Robotun açma düğmesine basıyorsunuz, daha sonra robot, nefes alıp verme sesini ya da sizin seçtiğiniz farklı sesleri çıkarmaya başlıyor. Robot öncelikle sizin ritminize göre nefes alıp veriyor daha sonra da yavaşlayarak uyku ritmine geçiyor. Siz de farkında olmadan robota uyum sağlıyorsunuz. Somnox'u nefes alıp verme modunda kullanabildiğiniz gibi kalp atışı, ninni veya kendi yükleyeceğiniz ses dosyalarını çalacak şekilde de ayarlayabiliyorsunuz. Satış fiyatının 589 Euro olması planlanan ürünü şu anda Kickstarter'dan destekleyerek bir miktar indirimden faydalanabilirsiniz. Robotun tahmini teslimat tarihi 2018 yılının Temmuz ayı olarak belirlendi. Ayrıca dünyanın her yerine teslimat yapılacak.

2 Yorum

Yorum yazmak için tıklayın

Yorumunuz:

e-Bülten Aboneliği