Unilever Singapur’da paylaşımlı ofis açtı

Unilever, Singapur'daki yönetim merkezi binasının üçüncü katındaki 2 bin metrekarelik alanı teknoloji girişimleri için bir ortak çalışma alanına dönüştürdü.

Haber Özeti

Tam Sürüm

İngiltere ve Hollanda merkezli Unilever, temizlik ürünleri ile bilinen bir marka. Ancak tüketici ürünleri devi şirket, Singapur’da alışılmadık bir projeye imza attı: ortak çalışma alanı. Şirket Singapur’daki yönetim merkezi binasının üçüncü katındaki 2 bin metrekarelik alanı küçük teknoloji girişimleri için bir ortak çalışma alanına dönüştürdü. Girişimler burada yer sahibi olmak için, masa başına aylık 400 Singapur Doları (yaklaşık bin Lira) ödeyecek.

Amaç gelir elde etmek değil

Level 3 adı verilen projeyi benzerlerinden ayıran özelliği ise sadece çalışma alanı değil aynı zamanda eğitimler, destek programları, paylaşım seansları gibi, girişimlerin gelişimine yardımcı olacak fırsatlar sunuyor olması. Unilever yöneticisi Jonathan Hammond, “Diğer benzer projelerde, kiralanan alan üzerinden gelir elde etmek ön planda. Bizim Level 3 için yola çıkış amacımız ise emlak geliri amaçlı değil. Unilever’in Foundry programı ile başlattığı akımı devam ettirmek istiyoruz.” diyor.

Foundry, Unilever’in üzerinde çalışmak istediği teknolojiler konusunda özetler paylaştığı ve küçük teknoloji girişimleri ile iş birliği gerçekleştirdiği bir proje. Level 3 ile ulaşılmaya çalışılan amaç da Unilever’in Singapur ekibinin bu tarz girişimlerle aynı binada çalışarak, iş birliği için yeni ilginç yöntemler keşfetmesini sağlamak.

Herkes katılabiliyor

Benzer çalışmalar, hızlandırma ve kuluçka programları çerçevesinde başka şirketler tarafından da gerçekleştiriliyor. Ancak bu programlardan farklı olarak Level 3 herkese açık bir alan. Dileyen tüm girişimler, bu alanda Unilever’le ve diğer girişimlerle birlikte çalışma şansına sahip olabiliyor. Yine de Unilever başvuracak şirketlerin reklam teknolojileri, kurumsal teknolojiler, ürün ve içerik teknolojileri ve tüketici görüşleri alanlarında çalışan girişimler olmasını tercih ediyor.

Şu anda Level 3, 15 işletmeye ev sahipliği yapıyor ancak bu rakamın hızla artması bekleniyor. Ortak çalışma alanının toplamda 50 girişime yer vermesi bekleniyor. Bu girişimlerin arasından bir sonraki Google ya da Facebook çıkacak mı, bunu bekleyip görmemiz gerekiyor.

Kaynak: The Memo, The Drum

Temizlik ürünleri ile bilinen Unilever Singapur'daki yönetim merkezi binasının üçüncü katındaki 2 bin metrekarelik alanı küçük teknoloji girişimleri için bir ortak çalışma alanına dönüştürdü. Girişimler burada yer sahibi olmak için, masa başına aylık 400 Singapur Doları (yaklaşık bin Lira) ödeyecek. Level 3 adı verilen projeyi benzerlerinden ayıran özelliği ise sadece çalışma alanı değil aynı zamanda eğitimler, destek programları, paylaşım seansları gibi, girişimlerin gelişimine yardımcı olacak fırsatlar sunuyor olması. Level 3 herkese açık bir alan. Dileyen tüm girişimler, bu alanda Unilever'le ve diğer girişimlerle birlikte çalışma şansına sahip olabiliyor. Yine de Unilever başvuracak şirketlerin reklam teknolojileri, kurumsal teknolojiler, ürün ve içerik teknolojileri ve tüketici görüşleri alanlarında çalışan girişimler olmasını tercih ediyor.

Yorum Ekle

Yorum yazmak için tıklayın

Yorumunuz:

e-Bülten Aboneliği