Uluslararası Uzay İstasyonu’ndan Dünya Kupası manzaraları

Rusya'nın uzay ajansı Roscosmos, Dünya Kupası'nda kullanılacak, farklı mimari yapıya sahip 12 stadyumu Uluslararası Uzay İstasyonu'ndan fotoğrafladı.

Haber Özeti

Tam Sürüm

Dünya Kupası hazırlıkları için 11 milyar Dolar harcayan ev sahibi Rusya 14 Haziran Perşembe günü Suudi Arabistan ile oynayacağı açılış maçıyla birlikte turnuvayı başlatmış olacak. Kupa süresince maçlar, ülkenin dört bir yanında inşa edilen 12 farklı stadyumda oynanacak.

Turnuva için gerekli ulaşım ve güvenlik altyapısının yanı sıra, Rusya’nın harcamalarının önemli bir kısmı da stadyum inşasına ayrıldı. Rusya mevcut stadyumlarında iyileştirme ve güncelleme çalışmaları yapmanın yanı sıra bazı stadyumları da Dünya Kupası için inşa etti. Tüm bu çalışmalar için son yıllarda 4 milyar Dolar civarında harcama yapıldı.

Rusya’nın uzay ajansı Roscosmos, Dünya Kupası’nda kullanılacak 12 stadyumu uzaydan görüntüledi. Farklı mimari yapılarıyla stadyumlar, Uluslararası Uzay İstasyonu’ndan fotoğraflandı.

Kaynak: Quartz

Dünya Kupası hazırlıkları için 11 milyar Dolar harcayan ev sahibi Rusya 14 Haziran Perşembe günü Suudi Arabistan ile oynayacağı açılış maçıyla birlikte turnuvayı başlatmış olacak. Kupa süresince maçlar, ülkenin dört bir yanında inşa edilen 12 farklı stadyumda oynanacak. Rusya uzay ajansı Roskosmos Dünya Kupası'nda kullanılacak stadyumları Uluslararası Uzay İstasyonu'ndan görüntüledi.

2 Yorum

Yorum yazmak için tıklayın

Yorumunuz:

e-Bülten Aboneliği