Ücretsiz Spotify kullanıcılarına müjde

Spotify Salı günü yaptığı açıklamada, ücretsiz hesap sahiplerinin de artık belirli şarkılar arasından istediklerini dinleyebileceğini belirtti.

Haber Özeti

Tam Sürüm

Spotify Salı günü yaptığı açıklamada, ücretsiz hesap sahiplerinin de artık belirli şarkılar arasından istediklerini dinleyebileceğini belirtti. Belirli bir şarkıyı seçip dinlemek bugüne kadar sadece ücretli (premium) hesap sahiplerine özel bir durumdu.

Ücretsiz hesap sahipleri, önümüzdeki birkaç hafta içinde Spotify’ın en popüler 15 çalma listesinde yer alan şarkıları diledikleri zaman dinleyebilecek. Ayrıca kullanıcılar kendilerine özel olarak hazırlanan Haftalık Keşif listesinde yer alan şarkıları da bir kısıtlama olmadan dinleyebilecek. Toplamda 750 civarı popüler şarkı, ücretsiz hesap sahiplerinin kullanımına sunuluyor.

Amaç yeni abone kazanmak

Spotify Ürün Geliştirme Müdürü Babar Zafar “Artık ücretsiz hesaplar, Spotify Premium’a daha çok benziyor” diyor. Spotify, ücretsiz servisinin yeni müşterileri kendisine çekmek için en önemli araç konumunda olduğunun farkında. Bu sebeple ücretsiz deneyimde kullanıcılara daha fazla özgürlük sunularak Premium hesap satın almaları sağlanmaya çalışılıyor.

Ücretsiz hesaplara tanınan bu özgürlüğün ardından, Spotify’a para ödeyen kullanıcılar “Ben neden para ödüyorum ki?” diye düşünebilir. Ancak şarkılar üzerinde tamamen hakimiyet sahibi olmanın tek yolu Premium abone olmak. Premium üyeler, bu 750 şarkının dışındaki şarkıları da sınırsız bir şekilde dinleyebiliyor. Ayrıca liste hazırlamak ve reklamlara maruz kalmadan müzik dinlemek de hala ücretli abonelere tanınan ayrıcalıklar arasında. Spotify Ar-Ge Müdürü Gustav Soderstrom “Basitçe söyleyecek olursak; ne kadar dinlersen o kadar ödüyorsun” diyor.

Yeni özellikler

Şirket ayrıca abonelerine ‘veri koruyucu’ adlı yeni bir özellik de sunacağını açıkladı. Bu özellik, mobil veri kullanımını azaltarak kullanıcıların veri paketlerini bitirmeden müzik dinleyebilmelerini sağlamayı amaçlıyor. Veri koruyucu, bazı şarkıları ön belleğe alarak tekrar tekrar veri kullanmasının önüne geçecek. Ayrıca içeriklerin kalitesinin düşürülmesi ile daha az veri tüketilmesi sağlanacak. Spotify bu şekilde yüzde 75 oranında veri koruması sağlayabileceğini ifade ediyor.

Kullanıcılara sunulan Rap Caviar, Viva Latino, Ultimate Indie ve Alternative R&B gibi özel hazırlanmış listeler de kullanıcıların yeni müzikler keşfetmesi için kapsamlı birer kaynak işlevi görüyor. Uygulamanın yeni versiyonu ayrıca kullanıcıların çalma listesi hazırlamasına yardımcı olan ‘Assisted Playlisting’ adlı bir özellik de barındırıyor.

Bu ay içinde New York Borsası’nda SPOT adıyla halka arz edilen Spotify, Salı günü yapılan açıklamaların ardından yaklaşık yüzde 2 değer kaybetti ve 155,26 Dolar’dan işlem gördü.

Kaynak: CNet

Spotify Salı günü yaptığı açıklamada, ücretsiz hesap sahiplerinin de artık belirli şarkılar arasından istediklerini dinleyebileceğini belirtti. Belirli bir şarkıyı seçip dinlemek bugüne kadar sadece ücretli (premium) hesap sahiplerine özel bir durumdu. Ücretsiz hesap sahipleri, önümüzdeki birkaç hafta içinde Spotify'ın en popüler 15 çalma listesinde yer alan şarkıları diledikleri zaman dinleyebilecek. Ayrıca kullanıcılar kendilerine özel olarak hazırlanan Haftalık Keşif listesinde yer alan şarkıları da bir kısıtlama olmadan dinleyebilecek. Toplamda 750 civarı popüler şarkı, ücretsiz hesap sahiplerinin kullanımına sunuluyor.

2 Yorum

  • Uygulamanızı çok beğendim.Başarılarınızın devamını dilerim.
    Saygılarımı sevgilerimi sunarım
    Hoşça kalın sevgi ile kalın .
    Biliyorsunuz insanlığın 3 ortak noktası vardır. Bire müzik ikiye spor üçe ise mimari gelir.Onun için dili dini meşrepleri ne olursa olsun bu üç noktada insanlar mutlaka anlaşırlar diyebiliyorum…

Yorum yazmak için tıklayın

Yorumunuz:

e-Bülten Aboneliği