Ücretli üyelik Twitter’ın sonunu getirebilir

Aylık ücreti 99 Dolar olan bir abonelik sistemi oluşturmaya hazırlanan Twitter bunun küçük ve orta ölçekli işletlemeler için yapıldığını söylüyor.

Haber Özeti

Tam Sürüm

Twitter’da takip ettikleriniz arasında önemli önemsiz her şey hakkında tweet atan o malum kişiler mutlaka vardır. Bu gibi kişilere ‘Twitter Influencer’ (Twitter fenomeni) deniyor ve Twitter’ın kendisi kadar eskiler. Bu insanların ne yazdığına değer vermeseniz bile birkaç tanesini takip ediyor olmanız muhtemel. Ya gerçek hayatta tanışmışsınızdır ya Twitter’da yeniyken takip edivermişsinizdir ya da sadece profesyonel bir fenomenin gün boyu ne yaptığını merak etmişsinizdir.

Aylık 99 Dolar

Ana sayfanızın tamamının bu fenomenlerden gelen tweetlerden oluştuğunu hayal edin. Twitter’ın bizleri siteden tamamen uzaklaştıracak kadar köklü değişiklikler yapması pek muhtemel gelmiyordu. Fakat dün Twitter’ın aylık 99 Dolar’lık abonelik denediğine dair haberler çıktı. Fikir şu şekilde; siz Twitter’a ayda 99 Dolar vereceksiniz, o da tweetlerinizin takipçilerinizin ana sayfasında daha çok görünmesini ve aramalarda daha yukarılarda çıkmanızı sağlayarak sitedeki görünürlüğünüzü arttıracak.

Bu, genellikle bir fikir ya da ürüne odaklanan ‘Promosyonlu Tweet’lerden tamamen farklı bir sistem. Şirketler bunu oldukça doğru şekillerde kullanıyor, fakat bunun bir de tembel insanlar tarafından kullanılan versiyonunu düşünün.

Kullanıcıları bıktırabilir

Bu aracın ünlüler için olmadığı açık zira onların halihazırda bir sürü takipçisi var ve böyle bir şeye ihtiyaç duymuyorlar. Twitter bu yeni üyelik sisteminin küçük ve orta ölçekli şirketler için yapıldığını söylese de Twitter sayesinde insanlara ulaşmayı hedefleyen kişiler için bulunmaz bir nimet olacağı kesin. Ayrıca fiyatı da tek kişilik şirketlerin karşılayabileceği kadar düşük.

İşte bu değişiklik, geçtiğimiz aylardaki değişikliklerle kıyaslandığında Twitter’ın sonunu getirebilecek türde. Bu değişiklik yapılırsa ve bütün o fenomenler kullanıcıların ana sayfalarını ele geçirmeye başlayıp normal kullanıcıları bıktırırsa Twitter’ın sonu gelir. En sonunda olacak şey fenomenlerin diğer fenomenler hakkında konuşup durması.

Kaynak: Mashable

Twitter, ‘Promosyonlu Tweet’ sisteminden tamamen farklı bir ödeme sistemi geliştiriyor. Promosyonlu Tweet’ler sayesinde belirli bir fikrin ya da ürünün öne çıkması sağlanıyor. Twitter’ın şu anda test ettiği 99 Dolar’lık aylık abonelik sistemi ise normal kullanıcıların da kendi görünürlüklerini arttırabilir hale gelmesini sağlıyor. Twitter bu yeni uygulamanın küçük ve orta ölçekli işletmeler için yapıldığını söyledi. Ancak Twitter fenomenlerinin bu sistemi kullanarak ana sayfalarımızı ele geçirmesi muhtemel.Bir yanıt

  1. Salih avatarı

    Kendi topuğuna sıkmak bu olsa gerek.

Yorumunuz: