Twitter, yanıtları etiketlemek için yeni bir yöntem geliştiriyor

Twitter, uzun tweet zincirlerini takip etmeyi kolaylaştıran yeni bir yöntem test ediyor.

Haber Özeti

Tam Sürüm

Twitter, sohbet zincirlerini takip etmeyi kolaylaştıran yeni bir yöntem deniyor. Orijinal tweet’in sahibi tweet zincirinin bir yerinde yeniden yanıt yazarsa o tweet’teki profil fotoğrafının köşesine küçük bir mikrofon simgesi koyulacak. Orijinal tweet’te etiketlenen kişilerden veya Twitter’da zaten takip ettiğiniz kişilerden gelen yanıtlar olursa o tweet’ler de etiketlenecek.

Bu gelişme, şirketin Twitter’ın kullanımını kolaylaştırmak ve daha ulaşılabilir hale getirmek için yaptığı yeniliklerin sadece bir tanesi. Şirket ayrıca twttr adı verilen deneysel bir prototip uygulamaya sahip. Bu uygulamada, zincir sohbetlerle ilgili yeni fikirler deneniyor. Mesela renk kodlu yanıtlar kullanmak veya tweet’ler ile cevaplarını bağlamak için çizgiler kullanmak gibi. Twitter’ın test ettiği yeni özellikler tüm kullanıcılara aynı anda gösterilmiyor.

Aslında bunlar Twitter’ın kullanımını çok zorlaştıran detaylar değil. Twitter’la ilgili en büyük problem, bu kadar büyük bir sosyal ağda çevrimiçi zorbalık, taciz, bilgi kirliliği, propaganda, nefret söylemleri ve sahte kullanıcılar gibi sorunlarla karşılaşmamız.

Kaynak: Tech Crunch

Twitter, sohbet zincirlerini takip etmeyi kolaylaştıran yeni bir yöntem deniyor. Orijinal tweet'in sahibi tweet zincirinin bir yerinde yeniden yanıt yazarsa o tweet'teki profil fotoğrafının köşesine küçük bir mikrofon simgesi koyulacak. Orijinal tweet'te etiketlenen kişilerden veya Twitter'da zaten takip ettiğiniz kişilerden gelen yanıtlar olursa o tweet'ler de etiketlenecek.

Etiketler:

Yorum Ekle

Yorum yazmak için tıklayın

Yorumunuz:

e-Bülten Aboneliği