Twitter tweet zinciri için çalışıyor

Twitter, yeni oluşturduğu bir özellik sayesinde kullanıcıların bir tweet zinciri oluşturup tüm mesajları aynı anda göndermesini sağlayacak.

Haber Özeti

Tam Sürüm

Twitter, yeni oluşturduğu bir özellik sayesinde kullanıcıların bir tweet zinciri oluşturup tüm mesajları aynı anda göndermesini sağlayacak. Bu yeni özelliğe ilk kez The Next Web şirketinin sosyal medya yöneticisi Matt Navarra dikkat çekti. Özellik henüz Twitter uygulamasında aktif ya da test edilmiş değil fakat bir geliştirici Android uygulamasında yeni özelliği fark etti.

Bazıları hiç kullanıma sunulmasa da Twitter sık sık yeni özellikler deniyor. Birbiriyle alakalı tweetler atmak isteyen, başka bir deyişle tweet zinciri (flood olarak da biliniyor) oluşturmak isteyen kullanıcıların bir önceki tweetlerine tek tek cevap yazarak zincir oluşturması gerekiyor. Fakat yeni özellik kullanıma girerse, bütün tweetleri yazıp aynı anda göndermek mümkün olacak.

Twitter henüz yorum yapmadı

Hepimizin bildiği üzere Twitter’ın en belirgin özelliklerinden biri kullanıcıları 140 karakterle sınırlaması. Bu yüzden tweet zincirleri kullanıcıların düşüncelerini daha uzun bir şekilde anlatmalarına imkan veriyor. Okuyan kişilerin işi de kolaylaşmış oluyor. Twitter birkaç yıl önce karakter limitinin 140’tan 10 bin karaktere çıkarılması fikrini tartışmıştı fakat fikir kabul edilmemişti. Tweet zinciri özelliği hakkında Twitter henüz bir açıklama yapmadı.

Kaynak: Recode

Hepimizin bildiği üzere Twitter'ın en belirgin özelliklerinden biri kullanıcıları 140 karakterle sınırlaması. Birbiriyle alakalı tweetler atmak isteyen, başka bir deyişle tweet zinciri oluşturmak isteyen kullanıcıların bir önceki tweetlerine tek tek cevap yazması gerekiyor. Twitter, yeni oluşturduğu bir özellik sayesinde kullanıcıların bir tweet zinciri oluşturup tüm mesajları aynı anda göndermesini sağlayacak. Özellik henüz Twitter uygulamasında aktif ya da test edilmiş değil fakat bir geliştirici Android uygulamasında yeni özelliği fark etti. Tweet zinciri özelliği hakkında Twitter henüz bir açıklama yapmadı.

Yorum Ekle

Yorum yazmak için tıklayın

Yorumunuz:

e-Bülten Aboneliği