Twitter’a ‘sonra oku’ özelliği geliyor

Twitter, Hack Week kapsamında yaptığı bir çalışma ile tweetler için 'daha sonra oku' özelliği geliştirmeye başladı.

Haber Özeti

Tam Sürüm

Twitter’da atılan tweetlerin çoğu kolayca okunabilecek kısalıkta olmasına rağmen, birçok insan bazen önemli buldukları tweetleri ya da tweet zincirlerini daha sonra okumak için kaydetmek istiyor. Kimi zaman, normalde beğenmeyeceğimiz tweetleri sırf daha sonra okuyabilmek için beğeniyoruz veya DM ile kendimize gönderiyoruz. ‘Daha sonra oku’ özelliği için çok fazla talep alan Twtitter, yıllık Hack Week etkinlikleri kapsamında ‘daha sonra oku’ özelliği geliştirmeye başladığını açıkladı. Twitter Üretim Müdürü Jesar Shah, yeni özelliği Twitter’da duyurarak etkinlikte üretilen prototipin demosunu paylaştı.

Demoya bakılırsa, tweetlerin alt kısmındaki ‘DM gönder’ butonu yerine tıklandığında birkaç seçenek sunan bir menü konması planlanıyor. Açılan menüde hem ‘DM gönder’ hem de ‘Daha sonra oku’ seçenekleri bulunacak. Daha sonra okumak üzere kaydedilen tweetlere ise ayarlardaki listeden erişilebilecek. Yine de, paylaşılan tasarımın demo olduğunu ve değiştirilebileceğini unutmamak gerek.

Kaynak: Engadget

Twitter'da atılan tweetlerin çoğu kolayca okunabilecek kısalıkta olmasına rağmen, birçok insan bazen önemli buldukları tweetleri ya da tweet zincirlerini daha sonra okumak için kaydetmek istiyor. 'Daha sonra oku' özelliği için çok fazla talep alan Twtitter, bu özelliği geliştirmeye başladı. Twitter Üretim Müdürü Jesar Shah, yeni özelliği Twitter'da duyurdu. Buna göre, tweetlerin alt kısmındaki 'DM gönder' butonu yerine tıklandığında birkaç seçenek sunan bir menü yer alacak. Açılan menüde hem 'DM gönder' hem de 'Daha sonra oku' seçenekleri bulunacak.

1 Yorum

Yorum yazmak için tıklayın

Yorumunuz:

e-Bülten Aboneliği