Twitter ‘mention’ları karaktere dahil etmeyecek

Twitter geçtiğimiz yıl verdiği bir sözü tutarak, cevap tweet’lerinde kullanıcı adını toplam karakter sayısına dahil etmeme kararı aldı.

Haber Özeti

Tam Sürüm

Twitter geçtiğimiz yıl verdiği bir sözü tutarak, cevap tweet’lerinde kullanıcı adını toplam karakter sayısına dahil etmeme kararı aldı. Perşembe gününden itibaren uygulamaya konulan değişiklikle artık cevaplanan kullanıcının adı, 140 karakterlik limitten düşülmeyecek. Böylece karşılıklı konuşmalarda yazmak istedikleriniz için daha fazla yeriniz olacak.

Bu hamle, Twitter’ın ‘140 karakterin ötesine’ geçmek adına yaptığı değişikliklerin bir ürünü. Şirket, imzası niteliğindeki 140 karakter sınırını önemli ölçüde değiştirmeden bu tarz değişiklikler yapmak istiyor. 2015’te ve 2016’nın başında, karakter sınırını 10 bine çıkarma konusu gündeme gelmiş ancak bu değişiklik hayata geçirilmemişti.

Geçen yıl açıklanmıştı

Twitter aslında bu haftaki değişikliği geçtiğimiz yılın Mayıs ayında dile getirmişti. İş ortaklarına, API’larını düzenlemek için biraz süre vermek istediğini belirten Twitter bu sebeple güncellemeyi o tarihte yayınlamamıştı. Bu açıklamanın üzerinden 10 ay geçti ve Twitter o süreçte bir çok farklı değişikliğe gitti. Hatta Eylül ayındaki değişiklikle birlikte tweet’lere eklenen görseller karakter limitinden düşülmemeye başlamıştı. Yani gecikmenin sebebi API’ların düzenlenmesi değilmiş gibi duruyor. Twitter bu konu ile ilgili herhangi bir açıklama yapmadı.

 

Neticede güncelleme gecikmeli de olsa kullanıma girdi. Artık arkadaşlarınızla daha uzun tweet’ler aracılığıyla haberlerşmenin keyfini çıkarabilirsiniz ya da “kimse mention atmaz” diye düşünerek almaktan çekindiğiniz o uzun kullanıcı adını artık rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Kaynak: Recode

Twitter geçtiğimiz yıl verdiği bir sözü tutarak, cevap tweet’lerinde kullanıcı adını toplam karakter sayısına dahil etmeme kararı aldı. Perşembe gününden itibaren uygulamaya konulan değişiklikle artık cevaplanan kullanıcının adı, 140 karakterlik limitten düşülmeyecek. Böylece karşılıklı konuşmalarda yazmak istedikleriniz için daha fazla yeriniz olacak.Yorumunuz: