Twitter akışı yakında yeniden değişebilir

Twitter, akışı kronolojik sıraya göre takip etmek isteyen kullanıcıların da sesini duymaya karar verdi.

Haber Özeti

Tam Sürüm

Twitter kullanıcılarının en önemli sorunlarından biri, takip edilen kişilerin tweet’lerini kronolojik sırayla görememek. 2016’da devreye giren ve çokça şikayet alan ‘önce en iyi tweet’leri görme‘ zorunluluğu yeni güncellemeyle ortadan kalkacak, akışı kronolojik sıraya göre takip etme seçeneği de sunulacak.

Twitter her ne kadar bu değişikliği uzun zamandır planladığını açıklasa da 16 Eylül’de Emma Kinema adlı bir kullanıcının, ilgilenmediği tweet’leri görmek istemeyenlere yardımcı olacağını düşündüğü şu paylaşımın etkili olduğu düşünülüyor. Kinema’ya göre bu kelimeleri sessize almak daha iyi bir Twitter akışı deneyimi için işe yarayabilir:

Bu değişiklik insanlık için küçük ama yerimize karar vermeye çalışan algoritmalara karşı yürütülen mücadele için büyük bir adım olabilir.

Kaynak: The Verge

Twitter kullanıcılarının en önemli sorunlarından biri, takip edilen kişilerin tweet'lerini kronolojik sırayla görememek. 2016'da devreye giren ve çokça şikayet alan 'önce en iyi tweet'leri görme' zorunluluğu yeni güncellemeyle ortadan kalkacak, akışı kronolojik sıraya göre takip etme seçeneği de sunulacak.

1 Yorum

Yorum yazmak için tıklayın

Yorumunuz:

e-Bülten Aboneliği