Toplam 30 milyon Dolar ödüllü Dünya Fortnite Şampiyonası

Fortnite Dünya Kupası Nisan ayında başlayacak ve oyuncular toplam 30 milyon Dolar'lık ödül havuzundan yeteneklerine göre para kazanacak.

Haber Özeti

Tam Sürüm

Nisan ayında Fortnite Dünya Kupası başladığında oyuncular yeteneklerini konuşturup 30 milyon Dolar’lık ödül pastasından pay kapmaya çalışacaklar. Ayrıca ödül kazananlar, kendilerine daha önce “Bırak şu telefonu elinden” diyen ailelerine hava atma hakkını da elde etmiş olacak.

Fornite’ın yapımcısı Epic Games, Fortnite Dünya Kupası’nın detaylarını paylaştığı bir blog yazısı yayımladı. 10 adet haftalık çevrimiçi eleme aşaması olacak. Bu elemeler 13 Nisan – 16 Haziran tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Her hafta en iyi oyuncular 1 milyon Dolar’lık ödülden pay elde edebilecek.

Elemeler tamamlandıktan sonra en iyi 100 oyuncu ve en iyi 50 takım, 26-28 Temmuz tarihlerinde New York City’de düzenlenecek Fortnite Dünya Kupası finallerine katılma hakkı elde edecek. Burada ödül havuzu 30 milyon Dolar olacak. Bireysel yarışmaların galibi 3 milyon Dolar’lık büyük ödülün sahibi olacak. Diğer finalistler de en az 50 bin Dolar para ödülüyle ayrılacaklar.

Oynamak ücretsiz ama farklı görünmek paralı

Epic Games 2018’de Fortnite’tan 2,4 milyar Dolar kazandı ve şu anda her ay 300 milyon Dolar gelir elde ettiği düşünülüyor. Fortnite ücretsiz bir oyun ama geliştirmeler ve kostümler gibi oyun içi satın almalar şirkete gelir sağlıyor. Epic Games 2019’da toplam 100 milyon Dolar ödül dağıtacağını açıkladı.

Fortnite Dünya Kupası en iyi oyunculara çok fazla para kazandıracak ama bazı oyuncular şimdiden yeteneklerini paraya dönüştürmeye başladı. Twitch’in en popüler yayıncısı Ninja, geçtiğimiz yıl 10 milyon Dolar kazandı. Fortnite sezonlar halinde oynanıyor ve mevcut yedinci sezon 28 Şubat’ta sona erecek.

Kaynak: Fortune

Fornite'ın yapımcısı Epic Games, Fortnite Dünya Kupası'nın detaylarını paylaştığı bir blog yazısı yayımladı. 10 adet haftalık çevrimiçi eleme aşaması olacak. Bu elemeler 13 Nisan - 16 Haziran tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Her hafta en iyi oyuncular 1 milyon Dolar'lık ödülden pay elde edebilecek.Elemeler tamamlandıktan sonra en iyi 100 oyuncu ve en iyi 50 takım, 26-28 Temmuz tarihlerinde New York City'de düzenlenecek Fortnite Dünya Kupası finallerine katılma hakkı elde edecek. Burada ödül havuzu 30 milyon Dolar olacak. Bireysel yarışmaların galibi 3 milyon Dolar'lık büyük ödülün sahibi olacak.

Yorum Ekle

Yorum yazmak için tıklayın

Yorumunuz:

e-Bülten Aboneliği