Tesla’dan 1500 Dolar’lık sörf tahtası

Tesla’nın web sitesinden, Tesla logosu taşıyan 1500 Dolarlık 200 adet sörf tahtası satıldı. Satışa kapatılan ürünün sınırlı sayıda üretildiği belirtildi.

Haber Özeti

Tam Sürüm

Tesla kendi markasını şapkalara, tişörtlere ya da kupalara basmaya alışkın. Hatta Tesla markası çocuklar için üretilen akülü arabalara (minyatür Tesla) ve taşınabilir bataryalara (minyatür Supercharger) da yerleştiriliyor ve bu ürünler satın alınabiliyor. Tesla şimdi yeni bir alana el attı: sörf tahtası.

Pazar günü bir süre Tesla’nın sitesinde görünen Tesla markalı sörf tahtası 1500 Dolar’a satılıyordu. Kısa bir süre içinde siteden kaldırılan ürünün 200 adet üretileceği ve kısa sürede tüm ürünlerin satıldığı açıklandı. Ürün sayfası daha sonra geri geldi ancak artık sipariş verilemiyor.

Ürünün açıklama kısmında şu ifadeler yer alıyor:

Tesla Design Studio tarafından, Lost Surfborads ve Dünya Sörf Ligi atletleri için sörf tahtası hazırlayan Matt ‘Mayhem’ Biolos’un iş birliğiyle tasarlandı. Sınırlı sayıda Tesla sörf tahtası, tüm otomobillerimizde kullanılan aynı yüksek kaliteli mat ve parlak cilaya sahip. Gövde, araçlarımızın iç bölümünden ilham alarak hafif ‘Black Dart’ karbon fiber ile desteklendi ve üzerine hafif kontrastlı parlak logolar yerleştirildi.

Sörf tahtası için çok pahalı

Twitter’da bazı kullanıcılar bu ürün satışa çıktığı kısa süre içinde sipariş verebildiklerini söyledi. Vergiler hariç 1500 Dolar’lık fiyat bir sörf tahtası için oldukça yüksek. JS ya da Ripcurl gibi bilinen sörf tahtası üreticilerinden iyi bir sörf tahtasını 750 Dolar civarında bir fiyata satın almak mümkün. Tesla’nın birlikte çalıştığı Lost şirketinin çoğu sörf tahtası da 700-800 Dolar’a satılıyor. 1500 Dolar’lık Tesla sörf tahtalarının ise okyanuslarda kullanılmaktan ziyade duvar süsü olma ihtimali yüksek.

Tesla sörf tahtasında kanatlar bulunmuyor. Sayfada 200 adet sörf tahtasının 2 ila 10 hafta arasında gönderileceği söyleniyor.

Kaynak: TechCrunch

Tesla’nın web sitesinden, Tesla logosu taşıyan 1500 Dolarlık 200 adet sörf tahtası satıldı. Satışa kapatılan ürünün sınırlı sayıda üretildiği belirtildi. Pazar günü kısa bir süre içinde ulaşılabilen sayfa ürünler satıldıktan sonra kaldırıldı. Sayfa yeniden geldiğinde satın alma seçeneği bulunmuyordu. Ürünlerin 2 ila 10 hafta içinde kargolanacağı belirtiliyor.Yorumunuz: