“Teknolojiden korkuyoruz çünkü korkmamız gerektiği söyleniyor”

Stripe CEO'su Patrick Collison, teknolojinin yeni fırsatlar doğurduğunu ve ondan korkmamamız gerektiğini düşünüyor.

Haber Özeti

Tam Sürüm

MSNBC’nin “Revolution” adındaki yeni dizisinin etkinliğinde Recode’a konuk olan Stripe CEO’su Patrick Collison, teknoloji hakkında korkulması gereken tek şeyin korkunun kendisi olduğunu söyledi.

İşsizlik, tüm zamanların en düşük seviyesine yakın ve orta yaşlı erkeklere baktığımızda bile istihdam teknoloji sayesinde artıyor” şeklinde konuşan Collison’un teknolojinin istihdam üzerindeki etkisiyle alakalı yorumu, teknolojinin geleceğe etkisini inceleyecek olan “Revolution” dizisinin bir parçası. Google CEO’su Sundar Pichai ve YouTube CEO’su Susan Wojcicki‘nin de yer aldığı ilk bölüm San Francisco’da çekildi.

Collison robotlar işimizi elimizden alacak görüşüne de karşı: “Otomasyonun insanların yerini alması hakkındaki medya aldatmacasına rağmen veriler gösteriyor ki Amerikalıların fırsatları artıyor. Odaklanılması gereken şey; iş fırsatlarının en çok bulunduğu yerlere taşınmayı engelleyen konut, sağlık ve eğitim masrafları gibi sorunlar.”

İrlandalı bir göçmen olan Collison, büyük bir Unicorn girişimi yönetiyor ve küçük işletmelerin başarılı olmasını amaçlıyor. Stripe‘ın ABD’deki kullanıcılarının yarısından fazlasını ülkenin güneyinin ve Midwest’in oluşturduğunu vurgulayan Collison, şirketin kullanıcı sayısını önümüzdeki birkaç yıl içinde üç katına çıkarmak istiyor.

Kaynak: Recode

Revolution dizisinin etkinliğinde konuşan Stripe CEO'su Patrick Collison, insanların teknoloji konusunda korkmamaları gerektiğini düşünüyor. Collison, "İşsizlik düşük seviyede ve istihdam teknoloji sayesinde artıyor. Otomasyonun insanların yerini alacağı aldatmacasına rağmen verilere göre fırsatlar artıyor" dedi.

Yorum Ekle

Yorum yazmak için tıklayın

Yorumunuz:

e-Bülten Aboneliği