Tek şarjla günlerce kullanılabilen akıllı telefon

Çinli akıllı telefon üreticisi Ginoee, piyasadaki en üstün özelliklere sahip telefonu üreterek lüks telefon piyasasına yeni bir soluk getiriyor.

Haber Özeti

Tam Sürüm

Bir çok lüks akıllı telefon üreticisi, standart bir akıllı telefonu, elmas gibi değerli malzemelerle kaplayıp belki bir de özel servis ekleyip telefonu çok yüksek fiyatlardan satıyor. Gionee ise bu konuda farklı bir yöntem izliyor. Telefon özellikleri bakımından kullanıcıdan talep ettiği yüksek meblağı karşılıyor.

Her parçası üst düzey

Yakında piyasaya sürülecek olan Gionee M2017 modeli metal ve deri kaplamalı 5,7 inç genişliğe sahip bir telefon. Bu model 7 bin mAh‘lık bataryaya sahip. Karşılaştırma için: Samsung Galaxy S7’nin bataryası 3 bin mAh, iPhone 7’nin bataryası ise yaklaşık 2 bin mAh. Büyük ihtimalle bu batarya, tabletinizin bataryasından daha yüksek kapasiteli. Şirket bu telefonun 32 saat aralıksız konuşma ya da 26 saat aralıksız video izleme için yeterli kapasitesinin bulunduğunu belirtiyor. Ortalama bir kullanımla telefon birkaç gün boyunca şarj gerektirmeden kullanılabiliyor.

M2017, üstün batarya ömrünün yanı sıra diğer özellikleri konusunda da ortalamanın üzerinde. 4K çözünürlüklü AMOLED ekranı, 6GB RAM’i ve en az 128 GB kapasitesi ile M2017, günümüzün en üst düzey telefonlarıyla yarışabilecek özelliklere sahip. 8 megapiksel ön kamera, 12 ve 13 megapiksellik iki arka kamera ile kaliteli fotoğraf çekimi konusunda da oldukça iddialı. Telefonun ön yüzünde parmak izi okuyucusu da bulunuyor.

M2017’nin tek düşündürücü özelliği ise orta seviye telefonlarda kullanılan Snapdragon 653 işlemcisi. Gionee bu telefonda Snapdragon 821 işlemciyi kullansaydı hem uzun pil ömrüyle daha uyumlu olur hem de mükemmele en yakın modeli üretmiş olurdu.

iPhone’dan daha pahalı değil

6 Ocak’ta Çin’de satışa sunulacak telefonun 128 GB’lık modeli yaklaşık bin Dolar’dan (3 bin 550 Lira) alıcı bulacak. 256 GB’lık modelde ise fiyat neredeyse 2,5 kat artarak 2 bin 450 Dolar’ı buluyor. Yine de bu telefon piyasadaki en pahalı model değil. Vertu ve Lamborghini gibi lüks modeller binlerce Dolar’a satılıyor. Akıllı telefonunu gerçekten çok sık kullanan ve bu yüksek özelliklere ihtiyaç duyan yöneticileri hedef alan Gionee, M2017 ile lüks bir harcamadan ziyade ihtiyaçları karşılayacak bir telefon vaat ediyor.

Kaynak: Engadget

Lüks akıllı telefon dendiğinde akla genellikle pahalı malzemelerle kaplanmış sıradan akıllı telefonlar geliyor. Piyasada, sadece üstün özelliklere sahip olduğu için lüks olarak adlandırılabilecek çok fazla telefon yok. Çinli akıllı telefon üreticisi Ginoee, M2017 model telefonu ile bunu değiştirmek istiyor. Yaklaşık bin Dolar'a satılacak olan telefon, sıradan telefonlara göre kat kat büyük pili ile dikkat çekiyor. Ayrıca 6 GB RAM, 4K çözünürlüklü AMOLED ekran ve çift arka kamerası ile M2017 piyasadaki en üstün özellikli telefon olmaya aday.

Yorum Ekle

Yorum yazmak için tıklayın

Yorumunuz:

e-Bülten Aboneliği