Taşınabilir oyun konsolu PlayDate 2020’de satışa çıkacak

Mac ve iOS için yaptıkları uygulamalarla tanınan Panic'ten yeni bir oyun konsolu: PlayDate

Haber Özeti

Tam Sürüm

20 yıldır Mac ve IOS için uygulamalar yapan Panic firmasının geliştirdiği yeni konsolun adı PlayDate olacak. Bir süre önce Firewatch ve Untitled Goose Game gibi oyunlarla oyun yapmaya da başlayan şirket, işleri bir adım öne taşıyarak yeni bir konsol tasarlamış. Çanta ve cebe sığacak küçüklükte olan bu taşınabilir konsol siyah beyaz ekranlı ve sarı renkte.

12 ücretsiz oyun içinde

Keita Takahashi, Zach Gage, Bennett Foddy ve Shaun Inman gibi ünlü oyun tasarımcılarının katkılarıyla 12 adet oyun da konsol ile birlikte gelecek; konsol her hafta yeni bir oyunla güncellenecek. Oyunların içeriği ve isimleri önceden duyurulmayacak, kullanıcı konsol güncellendiğinde oyunla ilgili bilgi sahibi olacak. Konsolun yan tarafında bulunan, Teenage Engineering imzalı joystick benzeri kol da, belirli oyunları daha farklı şekillerde deneyimlemeyi mümkün kılacak. Konsol 149 dolar fiyatla 2020 yılı başında satışa çıkacak.

Kaynaklar: Play Date

20 yıldır Mac ve IOS için uygulamalar yapan Panic firması PlayDate adlı taşınabilir bir konsol geliştirdi. Sarı renkli ve siyah-beyaz ekranlı konsol içinde 12 oyunla birlikte gelecek. Oyunlar Keita Takahashi, Zach Gage, Bennett Foddy ve Shaun Inman gibi ünlü oyun tasarımcılarının katkılarıyla hazırlandı. PlayDate her hafta yayınlanacak güncellemelerle oyun koleksiyonuna yeni bir oyun ekleyecek. Konsol sahipleri her hafta konsolu güncellediklerinde yeni bir oyunla karşılaşacaklar.

1 Yorum

Yorum yazmak için tıklayın

Yorumunuz:

e-Bülten Aboneliği