Tarantino’nun yeni filminin konusu belli oldu

Ünlü yönetmen Quentin Tarantino, popüler oyuncularla çalışacağı en yeni filminde Manson Ailesi cinayetlerini konu alacak.

Haber Özeti

Tam Sürüm

Ünlü yönetmen Quentin Tarantino, en son projesini hayata geçirmek için çalışmalara başladı. Popüler oyuncularla çalışacağı söylenen Tarantino, filmde Manson Ailesi cinayetlerini konu alacak. Henüz adı belli olmayan filmin senaryosu Tarantino tarafından yazıldı ve yönetilecek. Daha önce Tarantino’nun bazı filmlerinin yapımcılığını da üstlenen Harvey ve Bob Weinstein‘ın bu projede de yer alacağı ifade ediliyor.

Amerikan kast ajansı WME‘nin bu projeyi stüdyolara finans ve dağıtım ortaklığı için sunduğu belirtiliyor. Tarantino ve Weinstein kardeşler benzer bir yöntemi 2009 yapımı Soysuzlar Çetesi adlı filmde de izlemiş, Universal Studios o filme finans ve dağıtım ortağı olmuştu.

Bazı kaynaklar Tarantino’nun senaryoya yapacağı son rötuşların ardından Brad Pitt ve Jennifer Lawrence ile görüşeceğini söylüyor. Filmin 2018 yazında çekilmesi planlanıyor.

Sharon Tate cinayeti

Senaryoya dair detaylı bir bilgi edinmek zor ancak hikayelerden birinin yönetmen Roman Polanski’nin eşi Sharon Tate’in Manson ve takipçileri tarafından 1969 yılında öldürülmesini konu aldığı biliniyor.

Manson, takipçilerinden oluşan bir grubu, Los Angeles’ın Benedict Canyon bölgesindeki bir eve saldırmaları için yönlendirmişti. Manson bu evde kendisini daha önce reddeden bir kayıt şirketinin sahibinin yaşadığını düşünüyordu. 8 Ağustos gecesi, ellerinde silahlar ve bıçaklar bulunan dört takipçi 8 aylık hamile olan Tate’i ve evdeki diğer dört kişiyi öldürmüştü.

1971’de Manson ve ekibinin üyeleri bu ve o yaz işlenen diğer cinayetler sebebiyle ömür boyu hapse mahkum edilmişti.

Eğer Manson-Tate projesi Tarantino’nun yeni filmi olursa bu film yönetmenin gerçek olaylara dayalı ilk filmi olacak. Oyuncularla yapılan görüşmeler henüz ilk aşamalarda ancak konuya yakın bir kaynak, Jennifer Lawrence’ın Tate rolünü oynamak istemediğini belirtti. WME konu ile ilgili bir açıklamada bulunmadı.

Kaynak: Hollywood Reporter

Ünlü yönetmen Quentin Tarantino, en son projesini hayata geçirmek için çalışmalara başladı. Popüler oyuncularla çalışacağı söylenen Tarantino, filmde Manson Ailesi cinayetlerini konu alacak. Henüz adı belli olmayan filmin senaryosu Tarantino tarafından yazıldı ve yönetilecek. Filmde baş roller için Brad Pitt ve Jennifer Lawrence ile görüşüldüğü iddia edildi.

1 Yorum

Yorum yazmak için tıklayın

Yorumunuz:

e-Bülten Aboneliği