Tarantino’nun Star Trek’inin detayları ortaya çıkıyor

Quentin Tarantino’nun yöneteceği Star Trek filminin senaryosunu, Revenant filminin senaristi Mark L. Smith’in yazacağı açıklandı.

Haber Özeti

Tam Sürüm

Quentin Tarantino’nun yöneteceği, karanlık ve cesur olacak bir sonraki Star Trek’in uzun metrajlı filmi için çalışmalar devam ediyor ve şimdi de filmin senaristi belli oldu. Revenant filminden hatırladığımız Mark L. Smith, bir sonraki Star Trek filminin senaryosunu yazacak.

Deadline‘ın haberine göre, Paramount Pictures, Mark L. Smith’in Quentin Tarantino’nun Star Trek filmi için senaryo yazmasına karar verdi. Gazeteci Mike Fleming Jr, Smith’in son yılların en ünlü filmlerinden birinde yer almış bir senarist olduğunu, ayrıca kendi senaryoları 165 veya daha fazla sayfalık bir yazar/yönetmen olan Tarantino ile bir araya geleceğini belirtti.

Star Trek filmlerinin yıllardan beri sıkışıp kaldığı bir şey varsa, karakterlerin karmaşık bilim kurgu kavramlarını (özellikle Star Trek: Insurrection’da) aşırı derecede açıklamaya çalışarak kurduğu diyaloglardır. Belki Smith ve Tarantino’nun kombinasyonu soruna çözüm getirebilir. Bu eşleşme, daha önceki denemelerden farklı, radikal bir Star Trek filmi oluşturma potansiyeline sahip olunduğunu gösteriyor.

Birçok Trek izleyicisinin, uzmanın ve tarihçinin de belirttiği gibi, zaman kısıtlamasından ve filmlerin doğasından dolayı Star Trek kavramı uzun metrajlı filmlerden çok bir TV dizisi olmaya eğilim göstermekte. Rainn Wilson, Inverse‘e yaptığı açıklamada, “Büyük bütçeli filmlerin insanların gezegenlere inip garip medeniyetleri keşfettiğini göstermesi zor.” dedi.

Bütün bunlar, yeni Trek filminin stil ve tonunun konuya göre daha az önemli olduğu anlamına geliyor. İzleyiciler, intikam almak için yapılan bir Star Trek filmine mi maruz kalacak? Yoksa Tarantino ve Smith risk alarak gerçek bir bilim kurgu yapmaya mı karar verecek? 1979’da Star Trek: The Motion Picture’da, “İnsan macerası henüz yeni başlıyor.” denmişti. Belki de bu söz, Tarantino ve Smith ile doğrulanabilir.

Paramount Pictures, yeni Star Trek filmi projesini halen teyit etmedi. Kısacası, yeni Trek filminin akıbeti henüz belli değil.

Kaynak: Inverse

Quentin Tarantino’nun yöneteceği Star Trek filminin senaryosunu, Revenant filminin senaristi Mark L. Smith’in yazacağı açıklandı. Deadline’ın haberine göre, “Paramount Pictures, Mark L. Smith’in Quentin Tarantino’nun Star Trek filminin senaristi olacağını açıladı.”. Gazeteci Mike Fleming Jr, son yılların en ünlü filmlerinden birinin senaristinin güçlü bir yazar/yönetmen olan Tarantino ile çalışacağını belirtti. Smith ve Tarantino görmeye alışık olmadığımız bir Star Trek filmi ortaya çıkarabilir. Filmin birçok detayı ise henüz belli değil.Yorumunuz: