Tanımadığınız kişilerden direkt mesaj almaya son

Twitter’ın yeni özelliği sayesinde takip etmediğiniz kişilerden gelen mesajlar onay verilmeden açılmayacak.

Haber Özeti

Tam Sürüm

Twitter’ın direkt mesaj özelliğini kaldırması pek muhtemel görünmüyor. Geçtiğimiz yıl Twitter’ın direkt mesaj kısmına o kadar fazla yeni özellik eklendi ki, uygulama neredeyse farklı bir sohbet uygulaması haline geldi.
Dün de Twitter’ın direkt mesajlaşma özelliğine ‘İstekler’ kutusu ekledi. Bu sayede kullanıcılar tanımadıkları kişilerden mesaj almadan önce bir talep görecek. Böylece rahatsız edici ve istenmeyen mesajlar engellenmiş olacak.

Şirket dün yaptığı açıklamada, “Eğer DM özelliğiniz açıksa ve takip etmediğiniz birisi mesaj gönderirse bu mesaj ‘istekler’ kısmına düşecek. Bu istekler arasından kabul etmek istediğinizi seçebilir istemediğinizi silebilirsiniz. Eğer kabul ederseniz mesaj gelen kutunuza düşecek.” dedi. Twitter’ın güncellenen destek sayfasına göre, mesajı silmek o kullanıcının gelecekte sizinle iletişim kurmasına engel olmuyor ama mesaj isteklerinizi düzene koyuyor. (Kişinin sizle iletişim kurmasını istemiyorsanız engelleyebilir ya da sessize alabilirsiniz). Eğer geçmişte iletişim kurduğunuz bir kullanıcıdan bir mesaj kabul ettiyseniz, o kişiyi takip etmiyorsanız bile ondan gelen yeni mesajlar da direkt olarak gelen kutunuza düşecek.

Şimdilik sadece mobil uygulamada geçerli

Bu yeni özellikle birlikte, yeni grup direkt mesajlarının da ‘Kabul et/Sil’ seçenekleri olacak. Böylece tanımadığınız kişiler tarafından eklendiğiniz gruplara direkt dahil olmayacaksınız. Ayrıca bir mesajı okursanız, gönderen kişi siz ‘kabul et’ butonuna basmadan mesajı okuduğunuzu bilemeyecek.

Twitter’ın yazılım programlama arayüzü kısıtlamalarından dolayı bu yeni direkt mesaj özelliği şimdilik sadece Android ve iOS uygulamalarında erişilebilir olacak. Twitter’ın yaptığı açıklamaya göre özellik önümüzdeki aylarda web sitesinde de kullanılabilecek.

Kaynak: Engadget

Twitter’ın dün yaptığı açıklamaya göre, eğer DM özelliğiniz açıksa ve tanımadığınız birinden bir mesaj gelirse önce size bildirim gelecek. Kabul ederseniz mesajı açabilirsiniz ya da mesajı okumadan silebilirsiniz. Bu özellik şimdilik sadece mobil uygulama için geçerli fakat önümüzdeki aylarda webde de kullanılabilecek.

Yorum Ekle

Yorum yazmak için tıklayın

Yorumunuz:

e-Bülten Aboneliği