Tablet çağı çocuklarına ‘hareket’ bahanesi

Oyuncak üreticisi Fisher-Price, çocukların egzersiz yaparken öğrenmesini sağlayacak Think & Learn Smart Cycle adında bir ürün geliştirdi.

Haber Özeti

Tam Sürüm

Okul öncesi çocukların çoğu akıllı telefon ve tablet kullanma konusunda oldukça hevesli olduğu için, oyuncak üreticisi Fisher-Price, çocukların egzersiz yaparken öğrenmesini sağlayacak bir ürün geliştirdi. Think & Learn Smart Cycle (Düşün ve Öğren Akıllı Bisiklet), okul öncesi çocukların zihnini ve vücudunu aktif tutmayı amaçlıyor.

Şirketin yaptığı araştırmalara göre ebeveynler, çocuklarının oyun zamanının yaklaşık yüzde 21’ini elektronik cihazlarla geçirdiğini ve haftada 19 saat televizyon ya da video içeriği izlediğini belirtiyor. Yeni oyuncak, okul öncesi çocukların doğal enerjisini, bisikletin pedallarını tablete bağlayarak kullanıyor. Böylece çocuklar bir yandan hareket ederken bir yandan tablette eğlenceli vakit geçirebiliyor.

2017 sonbaharında kullanıma sunulması beklenen ürün dört adet uygulama ile birlikte piyasaya sürülecek. Bu uygulamalar okuma-yazma, fen bilimleri, teknoloji, mühendislik, matematik (FeTeMM), aritmetik işlemler ve sosyal bilimler alanında çocukların bilgi edinmesini sağlayacak. 2018’de yeni uygulamaların da ekleneceği belirtiliyor.

Öğrenme hızını çocuklar ayarlayacak

Uygulamaların içeriği, akıllı bisikletin pedalları ile eş zamanlı olarak hareket edecek. Böylece çocuklar öğrenme hızını kendi isteklerine göre ayarlayabilecek. Uygulamalarda kat edilen aşamalar kaydedilip daha sonra kalınan noktadan devam edilebilecek. Ebeveynler ilerlemeyi uygulamalar üzerinden takip edebilecek. Ebeveynler dilerse çocuklarla birlikte oyunları oynayabilecek.

Firsher-Price’ın Pazarlamadan Sorumlu Başkan Yardımcısı Nitya Madhavan, “Okul öncesi çocukların aktif olduklarında ve iyi vakit geçirdiklerinde daha iyi öğrendikleri düşüncesinden yola çıkarak yeni nesil çocuklar için Think & Learn Smart Cycle’ı geliştirdik. Umarız aileler, okul öncesi çocuklarının enerjisini ve teknoloji düşkünlüğünü, öğrenimi eğlenceye dönüştürmek için kullanan bu platformdan etkilenirler.” şeklinde konuştu.

Akıllı bisiklet 150 Dolar’dan satışa sunulacak. Uygulamalar ise tanesi 5 Dolar olarak fiyatlandırılacak.

Kaynak: Digital Trends

Okul öncesi çocukların çoğu akıllı telefon ve tablet kullanma konusunda oldukça hevesli olduğu için, oyuncak üreticisi Fisher-Price, çocukların egzersiz yaparken öğrenmesini sağlayacak bir ürün geliştirdi. Think & Learn Smart Cycle'ın (Düşün ve Öğren Akıllı Bisiklet) pedalları, öğrenme amaçlı uygulamaların içeriği ile eş zamanlı olarak hareket edecek. Böylece çocuklar öğrenme hızını kendi isteklerine göre ayarlayabilecek. Uygulamalar çocuklara okuma-yazma, fen bilimleri, teknoloji, mühendislik, matematik (FeTeMM), aritmetik işlemler ve sosyal bilimler gibi alanlarda bilgi sağlayacak.

1 Yorum

Yorum yazmak için tıklayın

Yorumunuz:

e-Bülten Aboneliği