Superbook telefonu dizüstüne dönüştürüyor

Andromium şirketi tarafından geliştirilen Superbook adlı cihaz, Android telefonların işlemci gücünden yararlanarak çalışan bir laptop iskeleti.

Haber Özeti

Tam Sürüm

Akıllı telefonların işlem kapasitesi gün geçtikçe artıyor. Çoğumuzun bugün kullandığı akıllı telefonlar, satın aldığı ilk bilgisayarlardan daha fazla yeteneğe sahip. Ancak telefonların küçük ekranı ve bu ekrana sığdırılan küçük klavye, bazı görevlerin zorlu hale gelmesine neden oluyor. Her ne kadar bilgisayarları cebimizde taşımak istesek de bazen geniş bir ekrana ve klavyeye ihtiyaç duyuyoruz. Bu sebeple hepimizin benzer yeteneklere sahip cep telefonları ve dizüstü bilgisayarları var.

Andormium şirketi tarafından geliştirilen Superbook en azından Android kullanıcıları için bu problemi çözmeye geliyor. Dizüstü görünümündeki cihaz, işlemci gücü için Android marka akıllı telefonları kullanıyor. Böylece telefonunuzu sadece bir kabloyla Superbook’a bağlayarak bir dizüstü bilgisayar gibi kullanabiliyorsunuz.

https://vimeo.com/171882289

Andromium uygulaması ile Android işletim sisteminizin aynı anda birden fazla uygulamayı açabilmesini sağlayan Superbook, uygulamalar arasında hızlı geçiş yapmanızı sağlıyor. Cihazın hafif olması ve (Macbook’lara çok benzeyen) etkileyici bir tasarıma sahip olması diğer artıları.

HD ekran, 8 saat pil ömrü

Superbook tüm modern Android cihazlarla bir USB-C ya da Micro-USB bağlantısı ile kullanılabiliyor. 11,6 inçlik HD ekrana sahip olan cihazın şarjı 8 saatlik kullanıma dayanabiliyor. Superbook ayrıca kullanım esnasında telefonunuzu da şarj ederek taşınabilir güç kaynağı işlevi de görüyor. Cihazın klavyesi ve dokunmatik faresi kullanım açısından akıllı telefonların sunamadığı dahatlığı sağlıyor. Android işletim sistemi için geliştirilen milyonlarca uygulama bu sistem sayesinde geniş ekranda kullanılabiliyor.

Kickstarter üzerinden bugün başlatılacak kampanya ile 99 dolara ön sipariş almayı planlayan Superbook aslında bu alanda çalışma yürüten ilk girişim değil. Türk girişimciler Emre Koşmaz ve Yeliz Kayacan tarafından geliştirilen NexDock adlı ürün de benzer yetenekler sunuyor. Şubat ayında haberini yaptığımız bu ürün 14 inçlik HD ekranı ve Raspberry Pi gibi sistemlerle de kullanılabilmesi ile ön plana çıkıyor.

Kaynak: Superbook

main_image_sm

Akıllı telefon kullanıcılarının, telefonlarının işlemci gücünü daha geniş ekran ve gerçek bir klavye ile kullanarak bir dizüstü bilgisayar deneyimi yaşamasını sağlamak için geliştirilen Superbook, 99 dolara ön sipariş almaya hazırlanıyor. 11,6 inçlik HD ekranı ve 8 saatlik pil ömrüyle cihaz dilediğiniz zaman Android telefonunuzu bir dizüstü bilgisayara dönüştürebiliyor. Andromium uygulaması ile birlikte aynı anda birden fazla uygulamayı görüntülemeyi sağlayan Superbook, hafif ve etkileyici tasarımı ile de dikkat çekiyor.

Yorum Ekle

Yorum yazmak için tıklayın

Yorumunuz:

e-Bülten Aboneliği