Starbucks’ın eski CEO’su ABD başkan adaylığı konusunda kararlı

Eski Starbucks CEO'su Howard Schultz, katıldığı bir televizyon programında, 2020 seçimlerinde ABD başkan adayı olmayı ciddi şekilde düşündüğünü açıkladı.

Haber Özeti

Tam Sürüm

Donald Trump’ın ABD Başkanı olması diğer iş insanlarını da ABD başkanlığı konusunda heveslendirmeye başladı. Eski Starbucks CEO’su Howard Schultz, CBS’te yayınlanan ’60 Minutes’ adlı programda, 2020 seçimlerinde ABD başkanlığına aday olmayı ciddi şekilde düşündüğünü açıkladı. Schultz Beyaz Saray’a merkezci bağımsız bir başkan olarak girmek istiyor. Amerikan İç Savaşı’ndan bu yana ABD’de Cumhuriyetçi ya da Demokrat partiden olmayan bir başkan adayı başkanlığa seçilmedi.

“Schultz’un adaylığı Trump’a yarar”

Demokratlar Schultz’un bağımsız adaylığı konusunda endişeli. Kafasında soru işareti olan bazı demokrat seçmenlerin, Demokrat Parti adayı yerine Schultz’a oy vereceği ve bu durumun Demokrat Parti adayının oylarını böleceği düşünülüyor. Böyle bir durumda Donald Trump’ın yeniden başkan seçilmesi söz konusu olabilir.

Schultz katıldığı programda kendisinin de hayatı boyunca bir demokrat olduğunu belirterek şunları söyledi: “Ben Amerikalıların kazanmasını istiyorum. Ben Amerika’nın kazanmasını istiyorum. Demokrat, bağımsız, Liberteryen ya da Cumhuriyetçi olmanız fark etmez. Bana fikirlerinizle gelin.”

Kaynak: Axios

Eski Starbucks CEO'su Howard Schultz, CBS'te yayınlanan '60 Minutes' adlı programda, 2020 seçimlerinde ABD başkanlığına aday olmayı ciddi şekilde düşündüğünü açıkladı. Schultz Beyaz Saray'a merkezci bağımsız bir başkan olarak girmek istiyor. Demokratlar ise Schultz'un demokrat seçmenin oylarını böleceğinden ve Trump'ın ekmeğine yağ süreceğinden endişe ediyor.

Yorum Ekle

Yorum yazmak için tıklayın

Yorumunuz:

e-Bülten Aboneliği