“Star Wars: Son Jedi” filminin savaş sahnesi nasıl çekildi?

Industrial Light & Magic şirketi, Star Wars: Son Jedi’ın özel efektlerinin nasıl yapıldığını gösteren kamera arkası videolarını yayınladı.

Haber Özeti

Tam Sürüm

Star Wars: Son Jedi filmi bu yıl aralarında En İyi Görsel Efekt Oscar’ı da olan bir dizi Akademi Ödülü’ne aday oldu. Tıpkı geçtiğimiz yıl Rogue One için yapıldığı gibi, Industrial Light & Magic şirketi bu yıl da Star Wars: Son Jedi’ın özel efektlerinin nasıl yapıldığını gösteren kamera arkası videolarını yayınladı.

İlk videoda, Direnişçi yıldız savaşçılarının ‘Birinci Düzen’ filosuyla karşılaştığı savaş sahnesini görüyoruz.

İkinci kısa videoda ise filmin sonuna doğru Finn ve Rose’un girdiği Birinci Düzen hangarının yapılışını görüyoruz. İlk videoda olduğu kadar aksiyonlu bir video olmasa da bu tür bir çekim sürecinde işin içine ne kadar çok detay girdiği gayet açık. Bir avuç oyuncuyu yeşil perdenin önünde dururken görüyoruz.

Kaynak: The Verge

Star Wars: Son Jedi filmi bu yıl aralarında En İyi Görsel Efekt Oscar’ı da olan bir dizi Akademi Ödülü’ne aday oldu. Tıpkı geçtiğimiz yıl Rogue One için yapıldığı gibi, Industrial Light & Magic şirketi bu yıl da Star Wars: Son Jedi’ın özel efektlerinin nasıl yapıldığını gösteren kamera arkası videolarını yayınladı. İlk videoda, Direnişçi yıldız savaşçılarının ‘Birinci Düzen’ filosuyla karşılaştığı savaş sahnesini görüyoruz. İkinci kısa videoda ise filmin sonuna doğru Finn ve Rose’un girdiği Birinci Düzen hangarının yapılışını görüyoruz.Yorumunuz: