Sokak kedileri için ‘yüksek evler’

Ekvador'un Babahoyo şehrinde bir pilot proje kapsamında, şehrin stratejik noktalarında sokak hayvanları için küçük yuvalar inşa ediliyor.

Haber Özeti

Tam Sürüm

Latin Amerika’da evcil hayvanların yüzde 25’i yetersiz beslenme ve fiziksel işkence ile nitelenen bir terk edilme durumunda yaşıyor. Fiziksel işkenceler hayvanların bağlanması ve yalnız bırakılması şeklinde görülebiliyor. Ekvador’da evsiz ve kayıp hayvan sayısı sürekli artıyor. Politikacılar bu konu üzerine çalışıyor ve hayvanları koruma yasaları hazırlıyor. Babahoyo şehrinde ise bir pilot proje kapsamında, şehrin stratejik noktalarında hayvanlar için küçük yuvalar inşa ediliyor. Natura Futura Arquitectura tarafından inşa edilen yuvalar kediler ve köpekler için farklı şekilde tasarlanmış.

60 santimetrekarelik yuvalar ahşaptan yapılma ve küçük saçakları sayesinde yağmurdan korunuyorlar. Saçaklar ayrıca çapraz havalandırmaya da yardımcı oluyor. Su kabının yanına bir mama tabağı da konmuş. Neticede bu barınaklar vicdan fikrini hatırlatmak için tasarlanmış. Sorumluluk sahibi bir şehir, hayvanlara hoşgörüyle yaklaşıyor ve onlarla birlikte yaşamayı öğreniyor. Hayvanlar da kendi evlerine sahip olmanın keyfini çıkarıyor.

Kaynak: Design Boom

Ekvador'un Babahoyo şehrinde bir pilot proje kapsamında, şehrin stratejik noktalarında sokak hayvanları için küçük yuvalar inşa ediliyor. 60 santimetrekarelik yuvalar ahşaptan yapılma ve küçük saçakları sayesinde yağmurdan korunuyorlar. Su kabının yanına bir mama tabağı da konmuş. Neticede bu barınaklar vicdan fikrini hatırlatmak için tasarlanmış. Sorumluluk sahibi bir şehir, hayvanlara hoşgörüyle yaklaşıyor ve onlarla birlikte yaşamayı öğreniyor. Hayvanlar da kendi evlerine sahip olmanın keyfini çıkarıyor.

2 Yorum

Yorum yazmak için tıklayın

Yorumunuz:

e-Bülten Aboneliği