Dev hayvanların dünyasında

Toronto merkezli fotoğrafçı Mani, devasa hayvanların etrafta dolandığı bir dünyayı gözlerimizin önüne seriyor.

Haber Özeti

Tam Sürüm

Çoğumuz dev insanların yer aldığı hikayeler duymuşuzdur ancak dev hayvanlar çok da aşina olduğumuz bir konu değil. Toronto merkezli fotoğrafçı ve Photoshop sanatçısı Mani, devasa hayvanların etrafta dolandığı bir dünyayı gözlerimizin önüne seriyor. Sanatçının her gün genişleyen portfolyosunda vahşi ve evcil hayvanlar kocaman birer canavar şeklinde şehrin sokaklarında ya da rüya gibi manzaraların önünde boy gösteriyor.

Mani’nin fotoğraf düzenlemeleri genellikle dev yaratıkları, normal boyutlarda insan kaşiflerin yanında gösteriyor. Bir görselde sanatçı evcil bir kediyi dinozor boyutlarına getirmiş. Bir diğerinde ise gökdelenlerden bile büyük bir penguen, gecenin karanlığında şehir manzarasının ortasında görülüyor. Yılan fobisi olanların rüyalarına girmeye aday bir fotoğrafta ise dev bir yılan şehrin caddelerinde dolanıyor.

Boyutu büyüyünce en sevimli hayvanlar bile ürkütücü görünebiliyor. Ancak fotoğraflarda bu hayvanların herhangi bir şekilde insanların yaşamını tehdit ettiğine dair bir iz yok. Fotoğraf serisi daha çok doğa ananın hepimizden daha büyük olduğunu ve birlikte bu gezegeni paylaştığımız canlılara saygı göstermemiz gerektiğini anlatıyor.

Mani’nin çalışmalarını Instagram üzerinden takip etmek mümkün.

Kaynak: My Modern MET

Çoğumuz dev insanların yer aldığı hikayeler duymuşuzdur ancak dev hayvanlar çok da aşina olduğumuz bir konu değil. Toronto merkezli fotoğrafçı ve Photoshop sanatçısı Mani,  devasa hayvanların etrafta dolandığı bir dünyayı gözlerimizin önüne seriyor. Sanatçının her gün genişleyen portfolyosunda vahşi ve evcil hayvanlar kocaman birer canavar şeklinde şehrin sokaklarında ya da rüya gibi manzaraların önünde boy gösteriyor.

Yorum Ekle

Yorum yazmak için tıklayın

Yorumunuz:

e-Bülten Aboneliği