Ikea evcil hayvanlar için aksesuar ve mobilya tasarladı

Mobilya devi Ikea, veterinerler ile iş birliği yaparak kedi ve köpekler için 'LURVIG' adı verilen özel bir koleksiyon üretti.

Haber Özeti

Tam Sürüm

İçinde neredeyse aradığımız her şeyi bulabildiğimiz Ikea, şimdi de kedi ve köpekler için aksesuar ve mobilya üretmeye başladı. Ikea, hem ekonomik hem de göze hitap eden parçalar tasarlamak adına veterinerlerle iş birliği içinde çalıştı. Hayvan dostlarımız için koleksiyon üretirken, hem kedi hem köpeklerin tipik ihtiyaçları ve mizaçları göz önünde bulunduruldu. Örneğin; kıvrılıp yatmayı çok seven kediler için yumuşak yataklar ve yastıklar tasarlandı.

Koleksiyonda, açılıp kapanabilen yataklar ve yastıklar var.
Koleksiyondaki parçaların çoğu, Ikea’nın en popüler mobilyalarının içine yerleştirilebiliyor.
Ürünlerin çoğu, kullanılmadığı zaman katlanıp kaldırılabiliyor.
Koleksiyonda plastik kaseler, tasmalar, toplar ve fırçalar var.

Koleksiyondaki parçaların birçoğu, Ikea’da halihazırda satılan ürünlerin, hayvanların kullanabileceği şekle dönüştürülmesiyle oluşturuldu. Kenarlarında takılıp çıkarılabilen kayışlar bulunan kedi tırmalama matı, normal bir masa ayağını kedilerin hizmetine sunmuş oluyor. Böylece hem yerden tasarruf ediliyor, hem de kediler koltuk kılıflarını ya da perdeleri rahat bırakmış oluyor. Ikea’nın kedi ve köpekler için ürettiği özel koleksiyonun ismi ise ‘LURVIG’.

Kaynak: Design Boom

Mobilya devi Ikea, veterinerler ile iş birliği yaparak kedi ve köpekler için 'LURVIG' adı verilen özel bir koleksiyon üretti. Hayvan dostlarımız için koleksiyon üretirken, hem kedi hem köpeklerin tipik ihtiyaçları ve mizaçları göz önünde bulunduruldu. Örneğin; kıvrılıp yatmayı çok seven kediler için yumuşak yataklar ve yastıklar tasarlandı. Ayrıca, normal bir masanın ayağının yerine takılabilen kedi tırmalama matı var. Koleksiyonda, açılıp kapanabilen yataklar, yastıklar, plastik kaseler, tasmalar, toplar ve fırçalar mevcut.

Yorum Ekle

Yorum yazmak için tıklayın

Yorumunuz:

e-Bülten Aboneliği