Sinema salonları Avengers: Endgame filmi için 24 saat mesai yapıyor

ABD’de sinema salonu işletmecisi AMC, Avengers: Endgame’i daha fazla kişiye izletebilmek için 24 saat mesai yapıyor. Bazı salonlar 72 saat açık kalacak.

Haber Özeti

Tam Sürüm

Marvel’ın en son filmi Avengers: Endgame’in ön satışları daha önce sinema sektöründe görülmemiş rakamlara ulaştı. Kimi sinema salonu zincirlerinin internet siteleri çökerken bazıları da her müşteriye hizmet verebilmek için sitelerine bekleme odası ekledi. ABD’nin en büyük sinema salonu zinciri AMC ise Perşembe akşamından bu yana aralıksız gösterim yapıyor. Şirket Pazar akşamına kadar, günün 24 saati boyunca gösterimlere devam edeceğini açıkladı.

AMC’nin Pazartesi günü aldığı karara göre şirket ABD’deki 17 adet salonunda, Perşembe’den Pazar’a, aralıksız şekilde Avengers’ın Thanos ile mücadelesini gösterecek. Fikrin ortaya çıkmasının sebebi ise bilet ön satışlarının, şirketin 99 yıllık tarihinde hiç görülmeyen sayılara ulaşması.

AMC mümkün olduğunca fazla kişiye ulaşmaya çalışıyor

AMC Başkan Yardımcısı Elizabeth Frank “Mümkün olduğunca fazla Marvel hayranını memnun edebilmek için AMC program ekibi sinema salonlarını tek tek inceliyor ve ihtiyaç olan noktalara yeni seanslar ekliyoruz.” şeklinde açıklama yaptı.

AMC’nin 17 salonunun 72 saat boyunca açık kalmasının yanı sıra 29 salon da Perşembe gecesinden Cuma akşamına kadar 24 saat boyunca aralıksız hizmet verdi. 18 salonda ise film Perşembe gecesinden Cumartesi gecesine kadar 48 saat boyunca gösterilecek.

Infinity War’un rekorunu kırabilir

Tüm bu bilgiler Disney için çok güzel haberler anlamına geliyor. Endgame’in uzunluğunun 3 saat olması sebebiyle filmin daha önceki rekorun sahibi Infinity War filminin 257,6 milyon Dolar’lık açılış hafta sonu hasılatına erişememesinden endişe ediyordu. Sonuçta 3 saatlik bir filmi sinemada bir günde yayınlayabileceğiniz seans sayısı sınırlı. Ama salon günün 24 saati çalışırsa filmi bir salonda günde 7 kez göstermek mümkün.

Ön satışlarıyla rekor kıran filmin hafta sonu hasılatı da muhtemelen rekor kıracak. Pazartesi bu rekorun haberi ile görüşmek üzere.

Kaynak: Business Insider

Marvel’ın en son filmi Avengers: Endgame’in ön satışları daha önce sinema sektöründe görülmemiş rakamlara ulaştı. Kimi sinema salonu zincirlerinin internet siteleri çökerken bazıları da her müşteriye hizmet verebilmek için sitelerine bekleme odası ekledi. ABD’nin en büyük sinema salonu zinciri AMC ise Perşembe akşamından bu yana aralıksız gösterim yapıyor. Şirket Pazar akşamına kadar, günün 24 saati boyunca gösterimlere devam edeceğini açıkladı. AMC’nin 17 salonunun 72 saat boyunca açık kalmasının yanı sıra 29 salon da Perşembe gecesinden Cuma akşamına kadar 24 saat boyunca aralıksız hizmet verdi. 18 salonda ise film Perşembe gecesinden Cumartesi gecesine kadar 48 saat boyunca gösterilecek.Yorumunuz: