Scribble gerçek olamayacak kadar iyi

Etrafta görülen her nesnenin rengini tarayıp o renkte yazabilen kalem Scribble ön siparişte.

Haber Özeti

Tam Sürüm

Hiç dünya üzerindeki bütün renklerle yazabilen bir kaleminiz olsun istediniz mi? Scribble Pen’in yaratıcıları tam olarak bunu istediler ve bu fikri hayata geçirdiler. Bir tarayıcısı ve özel mürekkebi olan bu kalem, üreticilerinin deyimiyle “satın alacağınız son kalem” olacak. Scribble Pen, kalemin üzerindeki tarayıcıyı renkli bir yüzeye değdirdiğinizde mürekkebi renk değiştiriyor ve o renkte yazmanızı sağlıyor.

Tam olarak gül kırmızısı rengi mi istiyorsunuz? Kalemi bir gülün yapraklarına tutun. Resmini çizdiğiniz kızın saçları patlıcan moru renginde olsun mu istiyorsunuz. Hemen kaleminizi bir patlıcana dokundurun. Scriblle Pen’in akıllı kartuşu, taradığınız rengin RGB kodlarını algılayıp istediğiniz rengi anında hazırlıyor.

Ürünün sitesindeki bilgilere göre bu mürekkep suya dayanıklı ve asla solmuyor. Yine aynı siteye ve ürünün videosuna göre “uygun fiyatlı tek bir kartuşla 50 kilometreden fazla yazı yazabiliyorsunuz.”

Tek şarjda 15 saat

Scribble Pen’in farklı kalınlıkta üç adet ucu bulunuyor. Kalemi isterseniz iOS ya da Android cihazınızla eşleyip taradığınız renkleri kaydedebiliyorsunuz. Standart mikro USB kablosuyla şarj edilebilen kalem tek şarjla 15 saate kadar kullanılabiliyor.

Scribble Pen şu anda ön siparişler 249 dolara alınabiliyor. Kalemin ayrıca 119 dolarlık tabletlerde kullanılabilen mürekkepsiz bir versiyonu da bulunuyor. Her iki kalemin özelliklerini de içinde barındıran üçüncü versiyon ise 300 dolara satılıyor. Her üç kalem de siyah, beyaz, gümüş, mavi ve yeşil renklerde satılıyor.

Ancak sitedeki pre-order (ön sipariş) butonuna basmadan önce iki kere düşünmek isteyebilirsiniz. Çünkü Scribble Pen 2014’te bir Kickstarter projesi olarak ortaya çıktı ve 100 bin dolarlık hedefini aşarak 366 bin dolar topladı. Fakat Kickstarter’a kalemin nasıl çalıştığını göstermediği ve çalışan bir prototip sunmadığı için proje iptal edildi. Bağışta bulunanlar ise paralarını geri alamadılar. Daha sonra Tilt adlı başka bir bağış sitesinde yeni bir kampanya başlatan Scribble buradan da 227 bin dolar topladı ancak bu kampanya da iptal edildi. Bağışçılar bu kez paralarını geri aldılar. Tilt, kampanyanın yine aynı sebeplerle iptal edildiğine dair bir blog yazısı yayınladı.

Scribble kalemine kendi sitesi üzerinden ön sipariş alıyor.

Nesneleri tarayarak rengini kaydeden Scribble Pen, istediğiniz renkte yazı yazmanızı sağlıyor. Daha önce açtığı iki fonlama kampanyasında aradığını bulamayan firma ürününü şimdi kendi sitesi üzerinden satıyor.

1 Yorum

Yorum yazmak için tıklayın

Yorumunuz:

e-Bülten Aboneliği