Şarabı taze tutan akıllı şişe

Kuvée adlı akıllı şarap şişesi hem şarabın 30 gün boyunca taze bir şekilde kalmasını sağlıyor hem de internete bağlanarak yeni şarap sipariş edebiliyor.

Haber Özeti

Tam Sürüm

Teknoloji yiyeceklerle etkileşimimizi her geçen gün değiştiriyor. Üç boyutlu yazıcılarda üretilmiş yiyeceklerden, özel tasarımlı mutfak ürünlerine kadar pek çok yenilik hayatımıza giriyor. Şimdi de ABD’li bir ekip benzer bir ruhu şaraplara getirmeye hazırlanıyor. Kuvée, geleneksel şarap şişelerine geçirilerek kullanılan akıllı bir şişe.

Web sitesinde Kuvée, “Son bardağınızın da ilk bardağınız kadar iyi olmasını garanti eden dünyadaki ilk şarap şişesi” olarak tanımlanıyor. Her şişeyi 30 güne kadar taze tutmayı sağlayan sistemi ile Kuvée şarap severlerin istedikleri zaman birden fazla şişe açmasına da olanak sunuyor.

Akıllı şişe ayrıca kablosuz internete de bağlanabiliyor. Böylece kullanıcılar üzerindeki dokunmatik ekranı kullanarak bir sonraki şişelerini sipariş edebiliyor. Kullanıldıkça tercihlerinizi öğrenen sistem ilerleyen dönemlerde beğenme ihtimaliniz yüksek olduğu şarapları önermeye başlıyor. Bu da deneyiminize daha kişisel bir dokunuş katıyor. Akıllı ekran sadece alışveriş için değil ayrıca Kuvée’ye taktığınız şarap şişesi hakkında bilgi almanız için de kullanılabiliyor. Kuvée’yi kullanarak şarabınızın nerede, nasıl üretildiğini ve hangi yiyeceklerle iyi gittiğini öğrenebilirsiniz.

kuvée

Şirket şimdiden B.R Cohn, Girard, Pine Ridge ve Round Pond gibi şarap üreticileri ile işbirliği yapmaya başladı. Ekip yakın gelecekte yeni isimleri de listeye eklemek istiyor. Şimdilik, ilgilenen şarap severler akıllı şişe için 199 dolara ön sipariş verebilir. Yanında 4 şaraplık başlangıç paketi de hediye.

ABD'li girişimciler şarabın açıldıktan sonra bozulmasını engelleyen bir şişe geliştirdi. Kuvée adlı ürün şarap şişesinin üzerine takılıyor ve açıldıktan sonra 30 gün boyu taze kalmasını sağlıyor.

Yorum Ekle

Yorum yazmak için tıklayın

Yorumunuz:

e-Bülten Aboneliği