Alkolsüz sarhoş eden şarabın ‘esrarı’

Rebel Coast Winery isimli şirket dünyanın ilk alkolsüz, esrarlı Sauvignon Blanc'ını üretti. Şarap Ocak 2018'den itibaren esrar kullanımının yasallaşacağı Kaliforniya eyaletinde tüketilebilecek.

Haber Özeti

Tam Sürüm

ABD’nin bazı eyaletlerinde esrarın yasallaştırması, milyarlarca dolarlık yeni bir pazarın gelişmesiyle sonuçlandı. Hatta pazarın 2026 yılına kadar yıllık 50 milyar Dolar değerinde büyüyebileceği tahmin ediliyor. Bunun en son habercilerinden biri de dünyanın ilk alkolsüz, esrarlı Sauvignon Blanc. Rebel Coast Winery isimli şirketin mamulü şarap Ocak 2018’den itibaren esrar kullanımının yasallaşacağı eyalette şimdiden dikkatleri üzerine çekti. Şarabın alkolsüz olmasının sebebiyse esrarla alkolün aynı yerlerde satılamaması ve bir ürünün içinde beraber kullanılamaması. Çikolatadan ayıcıklı şekerlere kadar birçok ürüne katılan esrar, kurallar gereği şarap mahzenlerine inemiyor.

Kurucuları Chip Forsythe ve Alex Howe‘un daha önce yapılmış bir örneği olmadığı için üretirken zorlandığı şarap yaklaşık 16 miligram THC içeriyor. Hint kenevirinin doğal maddelerinden THC’nin etkisi hafif olmakla beraber çoğu eyalet yönetimi tek porsiyonda 10 miligrama kadar tüketime izin veriyor. Birkaç bardak şarap içtikten sonra kişilerin oldukça eğleneceğini belirten ikilinin ürünü şu anda ön sipariş verilebiliyor. Fiyatıysa şişe başına 60 Dolar. 

Kaynak: New Atlas

Rebel Coast Winery isimli şirket dünyanın ilk alkolsüz, esrarlı Sauvignon Blanc'ını üretti. Şarap Ocak 2018'den itibaren esrar kullanımının yasallaşacağı Kaliforniya eyaletinde tüketilebilecek. Kurucuları Chip Forsythe ve Alex Howe'un daha önce yapılmış bir örneği olmadığı için üretirken zorlandığı şarap yaklaşık 16 miligram THC içeriyor. Ürünün şişe başına fiyatı da 60 Dolar.

3 Yorum

  • esrar yetiştiren, yetiştirdiği esrarla mutlu pozlar veren insan fotoğrafları. bence pek hoş bir yazı olmamış

    • 1 sise Sauvignon Blanc mi? Bir aile boyu, icine bol monosodyum glutamat katilmis leziz bir patates cipsi mi daha masumdur? Kimbilir?…

  • Şarap seven biri olarak gercekten nasil birşey olduğunu merak ettim.Bir gün tatmak isterim:)

Yorum yazmak için tıklayın

Yorumunuz:

e-Bülten Aboneliği