Sanat eserine dönüşen seyahatler

Cathay Pacific adlı havayolu şirketi, iş birliği yaparak, müşterilerin kişisel yolculuk verilerini birer sanat eserine dönüştürmeye karar verdi.

Haber Özeti

Tam Sürüm

Premium sektörünü en iyi tanımlayan şeylerden birisi sanat eserleri. Müşterilere sunulan sadakat programlarının başarılı olmasını sağlayan en önemli şey ise kişiselleştirme. Bu ikisini bir araya getirmek isteyen Cathay Pacific adlı havayolu şirketi, McCann Worldgroup ve sanatçı Henry Chu ile iş birliği yaparak, müşterilerin kişisel yolculuk verilerini birer sanat eserine dönüştürmeye karar verdi.

Bu iş birliğinin sonucunda, algoritma tarafından oluşturulan ve geleneksel Çin fırça darbelerinden ilham alan sanat eserleri oluşturuldu. Eserler müşterinin yıl içinde gerçekleştirdiği seyahatler baz alınarak, harita üzerine işleniyor.

Şirketin renklerinden ve logosundan ilham alan ‘sanat haritaları’, sadakat programına üye olan bir milyon müşteriye doğum günü hediyesi olarak gönderilecek. Bu fiziksel hediyenin yanı sıra her Marco Polo kulübü üyesi, kendi yolculuklarının sanat eserine dönüştürülmesini gösteren bir video ve oluşturulan görselin yüksek çözünürlüklü dijital bir kopyasını alacak.

Kaynak: PSFK

Cathay Pacific adlı havayolu şirketi, McCann Worldgroup ve sanatçı Henry Chu ile iş birliği yaparak, müşterilerin kişisel yolculuk verilerini birer sanat eserine dönüştürmeye karar verdi. Bu iş birliğinin sonucunda, algoritma tarafından oluşturulan ve geleneksel Çin fırça darbelerinden ilham alan sanat eserleri oluşturuldu. Eserler müşterinin yıl içinde gerçekleştirdiği seyahatler baz alınarak, harita üzerine işleniyor.

https://vimeo.com/194955969

Yorum Ekle

Yorum yazmak için tıklayın

Yorumunuz:

e-Bülten Aboneliği