Samsung, paketlerinde plastik kullanımını azaltacak

Samsung'dan Pazar günü yapılan açıklamada şirketin ürünlerinin paketlerinde kullanılan plastiklerin çevre dostu malzemelerle değiştirileceği ifade edildi.

Haber Özeti

Tam Sürüm

Samsung’dan Pazar günü yapılan açıklamada şirketin ürünlerinin paketlerinde kullanılan plastiklerin çevre dostu malzemelerle değiştirileceği ifade edildi. Şirket, şu anda telefon ve tablet gibi ürünlerde ve aksesuarlarda kullanılan plastik paketlemelerin, geri dönüştürülmüş ya da biyo-tabanlı plastiklerle ve kağıtlarla değiştirileceğini açıkladı. Değişim 2019’un başında gerçekleşecek.

Özel ekip kuruldu

Samsung’un açıklamasında “Ürün paketlemeyi modernleştirmek amacıyla Samsung Electronics inovatif paketleme fikirleri geliştirmek için tasarım ve ürün geliştirme, satın alma, pazarlama ve kalite kontrolden oluşan bir ekip kurdu.” ifadelerine yer verildi.

Samsung ayrıca televizyon ve buz dolabı gibi daha büyük ürünlerinde kullanılan plastik paketlerin de geri dönüştürülmüş malzemelerden ve biyoplastiklerden üretilen paketlemelerle değiştirileceğini söyledi. Bu malzemeler plastik atıklardan, fosil yakıt kullanılmadan oluşturulan plastiklerden ve şeker kamışından üretiliyor.

“Toplumun çevresel sorunlarının farkındayız”

Samsung Küresel Müşteri Memnuniyeti Merkezi’nden Gyeong-bin Jeon şirketin atıkları azaltmak için çabaladığını ve toplumun kaynak yetersizliği ve plastik atıklar gibi çevresel sorunlarının farkında olduğunu belirtti. Samsung açıklamada 2030’a kadar 500 bin ton geri dönüştürülmüş plastik kullanacağını  ve 7,5 ton atık ürün toplayacağını ifade etti.

Kaynak: Fortune

Samsung'dan Pazar günü yapılan açıklamada şirketin ürünlerinin paketlerinde kullanılan plastiklerin çevre dostu malzemelerle değiştirileceği ifade edildi. Şirket, şu anda telefon ve tablet gibi ürünlerde ve aksesuarlarda kullanılan plastik paketlemelerin, geri dönüştürülmüş ya da biyo-tabanlı plastiklerle ve kağıtlarla değiştirileceğini açıkladı. Değişim 2019'un başında gerçekleşecek.

Yorum Ekle

Yorum yazmak için tıklayın

Yorumunuz:

e-Bülten Aboneliği